Znaleziono 0 artykułów
10.05.2022

Design dla Ukrainy: 366 Concept produkuje meble ukraińskiej marki buro150

10.05.2022
(Fot. materiały prasowe)

Polska marka meblowa 366 Concept zacznie produkcję i dystrybucję projektów ukraińskiej firmy buro150, która ze względu na toczącą się wojnę nie może kontynuować pracy we własnym miejscu.

Buro150 jest ukraińską firmą meblową, założoną przez Lisę i Vadyma Borysenko na początku 2013 roku w Kijowie. Twórcy marki wierni są idei Bauhausu, polegającej na współgraniu formy mebli z ich funkcją.

366 Concept to polska firma meblowa założona w 2014 roku, która kontynuuje tradycję, produkując ikony polskiego wzornictwa z połowy ubiegłego wieku. Nazwa pochodzi od kultowego polskiego fotela Model 366 projektu Józefa Chierowskiego.

(Fot. materiały prasowe)

Współpraca tych niemalże rówieśniczych firm wspiera ukraińskich projektantów z buro150, nagrodzonych prestiżową Ukrainian Design: The Very Best Of Award. Oznacza też wkład w rozwój ukraińskiej gospodarki. – Jeszcze miesiąc temu Vadym i Lisa mieszkali w Kijowie, dokładnie tak jak my w Warszawie, ale w ciągu jednej nocy ich świat się zawalił. Kiedy się z nami skontaktowali, od razu wiedzieliśmy, że chcemy im pomóc. Najlepszą pomocą, jaką mogliśmy im zaoferować jako koledzy ze świata designu, była współpraca w taki sposób, by nadal mieli pracę i środki do życia. W ten sposób powstał pomysł wdrożenia ich produktów w Unii Europejskiej – mówi Maciek Cypryk, współzałożyciel 366 Concept.

(Fot. materiały prasowe)

Meble zaprojektowane przez buro150 będą teraz produkowane w lokalnych polskich warsztatach i dostępne w sklepie internetowym 366 Concept dla klientów indywidualnych oraz biznesowych w Europie.
Na początku w asortymencie znajdziemy system regałów Pilotis, biurko Samba oraz stoły jadalniane, które do 15 maja można zamówić w przedsprzedaży na stronie 366 Concept w cenie obniżonej o 30%.

Zuzanna Łukaszewska
Proszę czekać..
Zamknij