Znaleziono 0 artykułów
17.05.2022

Powstaje nowy serial o Fridzie Kahlo

17.05.2022
Fot. East News

Serial dokumentalny o Fridzie Kahlo zleciła i nadzoruje rodzina słynnej malarki. Produkcja ma pokazać „całą prawdę o jej niezwykłym życiu”, a ją samą – z nowej perspektywy.

Magdalena Carmen Frida Kahlo y Calderón znana światu jako Frida Kahlo doczekała się setek biografii – od tych literackich przez teatralne aż po filmowe. Jedne poświęcono jej wybitnemu talentowi, inne jej aktywności politycznej, a kolejne – jej życiu prywatnemu, w szczególności burzliwej relacji z mężem Diego Riverą, również malarzem. Najpopularniejszą opowieścią o życiu artystki pozostaje „Frida” w reżyserii Julie Taymor z Salmą Hayek w roli głównej. Już po premierze filmu zarzucano mu jednak tendencyjność i przesadne skupienie na małżeństwie z Riverą. Być może nowa produkcja poświęcona Kahlo uczyni w końcu zadość jej fascynującej biografii.

Fot. Getty Images

Portal „Variety” ujawnił, że rodzina artystki zleciła firmie produkcyjnej BTF Media stworzenie serialu dokumentalnego, który ma pokazać nieznane oblicze artystki i opowiedzieć „całą prawdę o jej niezwykłym życiu”. Każdy odcinek ma być poświęcony kolejnym, mniej znanym epizodom z biografii Kahlo, poprzez które widzowie mają poznać malarkę taką, jaką znali ją jej bliscy. – Celem serialu jest pokazanie Fridy z zupełnie nowej perspektywy – perspektywy jej rodziny. To osobiste spojrzenie na unikatową artystkę i wspaniałą kobietę, która kochała życie i przeżyła je w pełni – mówi Mara Romeo Kahlo, wnuczka cioteczna malarki.

Co ciekawe, w ubiegłym roku donoszono już o rozpoczęciu prac nad podobną produkcją. Projekt CIC Media miał umieścić biografię malarki na tle bogactwa XX-wiecznego Meksyku, rewolucji oraz opisów poszczególnych obrazów, na których Frida Kahlo „przedstawiała własne życie”. Od tego czasu nie ujawniono jednak dalszych szczegółów dotyczących serialu. Nie wiadomo na razie, czy produkcja BTF Media to jego kontynuacja, czy osobny projekt, a szczegóły dotyczące formuły nie są jeszcze znane.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij