Znaleziono 0 artykułów
15.01.2020

Powstaje serialowa kontynuacja „Milczenia owiec”

15.01.2020
„Milczenie owiec” (Fot. Strong Heart/Demme Production/Christophel Collection)

Blisko 30 lat po premierze filmu rozpoczęto prace nad serią, która ma pokazać dalsze losy granej wtedy przez Jodie Foster agentki FBI, Clarice Starling.

„Milczenie owiec”, które trafiło do kin w 1991 roku, od razu uznano za jeden z najlepszych thrillerów w historii. Film Jonathana Demme’a nagrodzono wtedy pięcioma Oscarami. Największą gwiazdą produkcji była Jodie Foster, która otrzymała nie tylko statuetkę Akademii, ale również Złoty Glob i nagrodę BAFTA. Aktorka wcieliła się w rolę Clarice Starling, utalentowanej agentki FBI, zajmującej się sprawą seryjnego mordercy.

Trzydzieści lat po premierze rozpoczęto prace nad serialową kontynuacją „Milczenia owiec”. „Clarice” przybliży dalsze losy agentki Starling. – Po ponad 20 latach ciszy mamy zaszczyt dać głos jednej z najbardziej wytrwałych bohaterek amerykańskiego kina – mówią producenci Alex Kurtzman („Transformers”) i Jenny Lumet („Rachel wychodzi za mąż”). – Odwaga i złożoność postaci Clarice rozjaśniała historię, mimo że jej osobiste doświadczenia pozostawały w cieniu. Teraz przyszedł czas, aby opowiedzieć jej historię: jej zmagania, upór i zwycięstwa – dodali. 

Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w tytułową postać, potwierdzono już jednak, że na ekranie nie zobaczymy oryginalnej obsady. W serii nie powróci również postać przerażającego Hannibala Lectera, granego przez Anthony’ego Hopkinsa. Prace nad pilotowym odcinkiem już się rozpoczęły, a cała seria ma ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku. 

Filmowa adaptacja „Milczenia owiec” Thomasa Harrisa, jednego z najważniejszych thrillerów psychologicznych XX wieku, śledzi agentkę Starling, gdy zajmuje się sprawą seryjnego mordercy Buffalo Billa. Aby uniknąć kolejnych ofiar, Clarice zwraca się o pomoc do psychopatycznego profesora, a obecnie pacjenta więziennego szpitala psychiatrycznego – Hannibala Lectera. Schwytany morderca ma jej pomóc w rozpracowaniu Billa. Lecter zgadza się, ale w zamian domaga się od Starling, by ta odkrywała przed nim swoją przeszłość. Ta niebezpieczna gra stała się osią kultowego filmu. Z czym przyjdzie się agentce zmierzyć na małym ekranie? 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij