Znaleziono 0 artykułów
29.04.2021

Powstanie serial „American Psycho” na podstawie kultowego filmu

29.04.2021
(Fot. materiały prasowe)

Dwadzieścia lat po premierze filmu z Christianem Balem w roli głównej „American Psycho” doczeka się serialowej wersji.

W 2000 roku Christian Bale wcielił się w postać Patricka Batemana, biznesmena-psychopaty, który prowadził podwójne życie. Za dnia był człowiekiem sukcesu, w nocy seryjnym mordercą. Atakował siekierą, biegał nago i tańczył w rytm piosenki zespołu Huey Lewis and the News.

Horror „American Psycho”, oparty na kontrowersyjnej powieści Breta Eastona Ellisa z 1991 roku, dziś jest zaliczany do najpopularniejszych w historii kina. Nic dziwnego, że producenci filmu, po ponad dwudziestu latach od premiery, zdecydowali się na jego serialową wersję.

W wywiadzie dla portalu „Deadline” Kevin Beggs, szef Lionsgate TV, które razem z FX zajmie się produkcją nowej wersji „American Psycho”, zdradził, że prace nad serialem już trwają. – Właśnie skończyliśmy prace nad „Drodzy biali”, zbliża się „Blindspotting”, a niedawno zaczęliśmy prace nad „American Psycho”. Zawsze zastanawiamy się, jak w telewizji zrobić coś nowego – powiedział.

Beggs nie poinformował o żadnych szczegółach nadchodzącej produkcji. Nie wiadomo, czy pozostanie wierna oryginałowi i czy zobaczymy dawną obsadę: Christiana Bale’a, Chloë Sevigny, Willema Dafoe, Reese Witherspoon, Jareda Leto i Justina Therouxa. Nieznana jest również data premiery.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij