Znaleziono 0 artykułów
23.04.2024
Artykuł partnerski

New Balance Fresh Foam X Hierro v8: dla tych, którzy nie lubią iść utartym szlakiem

23.04.2024
Fot. Materiały prasowe

Najlepsze technologie biegowe i rozwiązania na rzecz środowiska. Trwałość, przyczepność i komfort. Wszystko to znajdziemy w najnowszej odsłonie modelu New Balance Fresh Foam X Hierro v8 – butów zaprojektowanych z myślą o tych, którzy zejście z utartego szlaku traktują dosłownie.

Malownicze okolice Zalesia Górnego: oaza natury, ciszy i spokoju. A także wymarzone miejsce dla tych, którzy kochają aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. To właśnie tu, wśród ścieżek Lasów Chojnowskich, odbyła się premiera New Balance Fresh Foam X Hierro v8. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję przetestować najnowszą wersję modelu butów w warunkach, do których zostały stworzone. Spokojny, 8-kilometrowy bieg z przystankami na sesje zdjęciowe zakończył się szybkim i zdrowym lunchem. A jak w tych warunkach sprawdziły się nowe New Balancey? Oczywiście świetnie, bo to buty idealne dla tych, którzy kochają biegać w różnych warunkach i na różnym, nieraz wymagającym podłożu.

Stworzone z myślą o biegach terenowych

Nierówny teren, kamienie i wilgotne podłoże to warunki, które wymagają od butów specjalistycznej konstrukcji. Nikt nie wie tego lepiej niż marka New Balance, która buty do biegów terenowych tworzy już od 45 lat. Pierwsze modele powstawały z myślą o szlakach terenowych Nowej Anglii, otaczających będący domem marki Boston. Obecnie w ofercie New Balance znajdziemy coraz szerszą gamę obuwia All Terrain, przeznaczonego do biegów w różnych warunkach i na różnym podłożu. W tym, od niedawna, model z płytka karbonową SC Trail.

Miłośnicy biegania trailowego i innych aktywności w terenie znają dobrze model Hierro, którego nazwa pochodzi od jednej z mniej popularnych i słabo zaludnionych wysepek archipelagu Wysp Kanaryjskich – El Hierro [z hiszpańskiego „żelazo” - przyp. red.]. Debiutująca właśnie ósma odsłona tego modelu kontynuuje sprawdzone rozwiązania, ale wprowadza też nowe technologie i materiały. W tym takie, które mają obniżyć ślad węglowy w trakcie cyklu życia buta.

Wyjątkowa technologia i troska o środowisko

Biegi trailowe oznaczają nierówne podłoże, a częsty kontakt z kamieniami męczy stopę. Dlatego podeszwa środkowa ósmej wersji modelu Hierro wykonana jest z topowej pianki New Balance – Fresh Foam X, która zapewnia amortyzację i komfort na każdym kroku, niezależnie od podłoża. Co ważne, pianka zawiera około 40% składników pochodzenia biologicznego, głównie trzciny cukrowej, co sprzyja obniżeniu śladu węglowego. W porównaniu do poprzedniej wersji Hierro, v8 pozwala na jeszcze lepsze czucie podłoża i jest bardziej responsywny, ale wciąż zapewnia ten sam lub wyższy poziom amortyzacji na twardych nawierzchniach, w tym na odcinkach asfaltowych.

W przypadku nowego modelu od New Balance, nowe technologie idą ramię w ramię z troską o środowisko. Znakomitym przykładem tej filozofii jest pianka Fresh Foam X, otoczona i chroniona od spodu przez zupełnie nową podeszwę Vibram® Ecostep Natural Outsole, która nie tylko zapewnia doskonałą przyczepność i jest trwała. Co więcej, wykonano ją w ponad 90% ze składników wolnych od substancji ropopochodnych. Z kolei gumowe wypustki, wykorzystujące technologię Micro-Traction Lug by Vibram®, mają wysokości 4 mm i zróżnicowaną wielkość, co zapewnia stabilność oraz trakcję w zróżnicowanym terenie na podejściach i zbiegach.

Oddychająca cholewka jest wygodna i dobrze dopasowuje się do stopy, w czym pomaga również dobrze wymodelowany zapiętek, wyściełany język i system sznurowania. Konstrukcja chroni przed pyłem i piachem, a wzmocnienie systemu Toe Protect w przedniej części zapewnia bezpieczeństwo palcom przy przypadkowym uderzeniu, np. o wystający kamień. Wszystko to sprawia, że nowe Fresh Foam X Hierro v8 będą idealnym kompanem zarówno w biegach na szlaku, jak i poza nim.

1/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

2/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

3/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

4/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

5/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

6/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

7/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

8/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

9/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

10/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

11/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

12/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

13/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

14/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

15/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

16/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

17/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

18/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

19/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

20/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

21/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

22/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

23/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

24/24 Premiera od New Balance Fresh Foam X Hierro v8

Bartosz Gorzejewski
  1. Moda
  2. Premiery
  3. New Balance Fresh Foam X Hierro v8: dla tych, którzy nie lubią iść utartym szlakiem
Proszę czekać..
Zamknij