Znaleziono 0 artykułów
22.04.2020

Pierwsze zdjęcie z prequelu „Igrzysk śmierci”

22.04.2020
Jennifer Lawrence jako Katniss Everdeen (Fot. EastNews)

Po sukcesie „Igrzysk śmierci” wytwórnia Lionsgate kupiła prawa do ekranizacji kolejnej powieści Suzanne Collins. „Ballada ptaków i węży” opowiada o wydarzeniach poprzedzających przygody Katniss Everdeen. Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie zapowiadające produkcję.

Film „Ballada ptaków i węży” cofa nas o 74 lata do czasu sprzed wydarzeń z pierwszej części trylogii, a zatem do tzw. Mrocznych Dni, czyli okresu buntu dystryktów przeciwko autorytarnym rządom Kapitolu. To w ich następstwie w Panem ustanowiono Igrzyska Śmierci, podczas których każdego roku trybuci ze wszystkich dwunastu dystryktów są zmuszeni do walki na śmierć i życie dla rozrywki kapitolskich elit. Ale opowieść nie będzie koncentrować się na pierwszych 24 nieszczęśnikach, a złotym dziecku – 18-letnim Coriolanusie Snowie (przyszły prezydent Panem grany w „Igrzyskach…” przez Donalda Sutherlanda, tutaj zagra go Tom Blyth), który chcąc poprawić sytuację swojej rodziny, obejmuje stanowisko mentora podczas 10. Głodowych Igrzysk. W rozdaniu przypada mu opieka nad Baird (Rachel Zegler), przedstawicielką najbiedniejszego i najsłabszego Dystryktu 12. Gdy talent wokalny dziewczyny zwraca uwagę Kapitolu, Snow zaczyna wierzyć, że jeszcze nie wszystko stracone.

(Fot. materiały prasowe)

Oprócz Blytha i Zegler, na ekranie zobaczymy Violę Davis w roli Volumni Gaul, nikczemnej przywódczyni igrzysk. W obsadzie znaleźli się też Josh Andres Rivera, Peter Dinklage i Hunter Schafer. Film wyreżyseruje Francis Lawrence, który nakręcił trzy z czterech części „Igrzysk śmierci”. Za scenariusz odpowiada sama autorka powieści wraz z Michaelem Arndtem, laureatem Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny do filmu „Mała miss”. Z kolei producentką filmu będzie Nina Jacobson.

Amerykańska premiera zapowiedziana jest na 17 listopada 2023 roku.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij