Znaleziono 0 artykułów
23.05.2023

Więcej niż przestrzeń

23.05.2023
Boris Kudlička (Fot. Materiały prasowe)

Architekt i scenograf Boris Kudlička od 2018 roku prowadzi z Weroniką Libiszewską, Rafałem Otłogiem i zespołem buduje nową tożsamość realizowanych miejsc. Ceniona na arenie polskiej i międzynarodowej Pracownia Boris Kudlička with Partners to nie tylko architektura. Poza intrygującymi rozwiązaniami wnętrz, studio stworzyło helikopter oraz linię mebli w hotelu Raffles Europejski. 

Boris, Weronika i Rafał pracują razem już prawie dziewięć lat. Wspólnie tworzą przestrzenie, które nie tylko zachwycają nowoczesnymi rozwiązaniami, ale również budują niepowtarzalną opowieść. Pracownia Boris Kudlička with Partners ma na swoim koncie wnętrza luksusowych hoteli, klinik medycyny wellness, restauracji czy prywatnych domów. Obecnie zespół pracuje nad dwudziestoma projektami, a jednym z nich jest duża realizacja na Malcie – prywatna rezydencja, która obejmuje rewitalizację wnętrz, współczesny wystrój i rozbudowę terenów.

Sense Med. Projekt Pracowni Boris Kudlička with Partners. (Fot. Pion Studio)

Boris Kudlička with Partners to miejsce otwarte na nowe wyzwania, artystyczną wrażliwość i odważne pomysły. Jakie są ich przestrzenie? Borys, „projektant, który nie stroni od koloru, formy i eksperymentów” mówi, że „są opowieściami pisanymi w kontekście; czasami o historii, czasami o widoku, a czasami o ludziach. Nie mamy do nich jednego klucza”.

Hotel Europejski. Projekt Pracowni Boris Kudlička with Partners. (Fot. Sebastian Rzepka)

Projekty Pracowni opierają się na artystycznych instalacjach albo rzeźbach projektowanych przez inżynierów. Odpowiednio dobrane kolory, światło, a przede wszystkim wrażliwość, która towarzyszy projektantom w procesie tworzenia, sprawiają, że projekty stają się czymś więcej, niż tylko standardowymi przestrzeniami. 

Julia Goljan
Proszę czekać..
Zamknij