Znaleziono 0 artykułów
24.07.2021

Przełomowe momenty w karierze Jennifer Lopez

24.07.2021
Jennifer Lopez w Los Angeles w lipcu 2021 (Fot. Getty Images)

24 lipca Jennifer Lopez kończy 52 lata. I wciąż zachwyca urodą, kondycją i energią. Z okazji urodzin przypominamy przełomowe momenty w karierze gwiazdy.

Jennifer debiutowała na ekranie w 1986 roku, w wieku 17 lat, w dramacie „Moja mała dziewczynka” u boku Mary Stuart Masterson. Jednocześnie rozwijała umiejętności taneczne, występując w nocnych klubach, musicalach i rapowych teledyskach. W 1993 roku dołączyła do zespołu tanecznego Janet Jackson i wystąpiła w jej dwóch klipach: „That’s the Way Love Goes” i „If”. Miała nawet jechać z Janet na światowe tournée, ale zdecydowała się postawić wszystko na jedną kartę i skupić na budowaniu własnego nazwiska.

Pierwsza duża rola: „Selena”, 1997 rok

Opłaciło się, bo już w 1997 roku zagrała pierwszą główną rolę, za którą zdobyła nominację do Złotego Globu. Wcieliła się w postać tragicznie zmarłej meksykańskiej piosenkarki i projektantki Seleny.

Jennifer na premierze Seleny w 1997 roku

Grammy i suknia Versace, 2000 rok

Choć Jennifer nie zgarnęła żadnej nagrody, tego wieczora to na nią były zwrócone oczy wszystkich. A to za sprawą niezwykle seksownej i odważnej sukni Versace w tropikalne printy. To ponoć właśnie dzięki niej pojawiła się opcja Google Image Search, czyli wyszukiwanie grafiki, bo każdy chciał zobaczyć tę słynną, wiecej odkrywającą niż zakrywającą, kreację zaprojektowaną przez Donatellę. 20 lat później Jennifer zaprezentowała ją ponownie na wybiegu w Mediolanie podczas tygodnia mody na wiosnę-lato 2020. 

Jennifer w sukni Versace na gali Grammy w 2000 roku / Getty Images
Jennifer i Puff Daddy na gali Grammy w 2000 roku

Dziewczyna z Bronksu, czyli Jenny from the block

W 2003 roku ukazał się jeden z najbardziej znanych (i najczęściej cytowanych) utworów Lopez – „Jenny from the Block”, w którym zapewniała, że mimo sukcesu i popularności wciąż jest skromną dziewczyną z Bronksu, gdzie się urodziła i wychowała. W teledysku do utworu wystąpiła razem z ówczesnym chłopakiem, Benem Affleckiem. Byli jedną z najpopularniejszych par, media nazywały ich Bennifer, wspólnie zagrali też w komedii „Gigl”", która okazała się niewypałem. Tak jak i sam związek, który choć miał zakończyć się ślubem, rozpadł się w 2004 roku. Ale wygląda na to, że Ben i Jen znów są razem, o czym niedawno pisaliśmy. 

Getty Images
Getty Images
Getty Images
Jennifer i Ben Affleck na premierze Gigli w 20003 roku / Getty Images

Jurorka „American Idol”

W 2011 roku Lopez dołączyła do jury „American Idol”. Brała udział w show przez pięć sezonów (z przerwą w sezonie 12), aż do zkaończenia przez stację Fox jego emisji w 2016 roku.

Jennifer ze Stevenem Tylerem i Randym Jacksonem w jury American Idol / Getty Images

Powrót na ekrany: „Ślicznotki”, 2019 rok

Lopez nie ma ambicji zostać drugą Meryl Streep. I bardzo dobrze, bo w beztroskich komediach romantycznych odnajduje się naprawdę świetnie. Ale jak się okazuje, ma też talent dramatyczny, co udowodniła w filmie „Ślicznotki”. To trzymająca w napięciu historia nowojorskich tancerek go-go, które tracą wszystkie oszczędności przez  krach finansowy z 2008 roku i postanawiają  się zemścić na bankierach z Wall Street.

Premiera "Ślicznotek" na festiwalu w 2019 roku Toronto w / Getty Images
Torebka Jennifer na premierze "Ślicznotek" / Getty Images

Duet z Shakirą w finale Super Bowl

Występ Lopez i Shakiry w finale mistrzostw w futbolu amerykańskim przeszedł do historii. Na zakoczenie artystki, obie latynoskiego pochodzenia, zaśpiewały wspólnie piosenkę Jennifer „Let's Get Loud” i „Waka Waka (This Time for Africa)” z repertuaru Shakiry. 

Jennifer Lopez i Shakira w finale Super Bowl w 2020 roku / Getty Images
Jennifer Lopez i Shakira w finale Super Bowl w 2020 roku / Getty Images

 

Marta Krupińska
  1. Ludzie
  2. Przełomowe momenty w karierze Jennifer Lopez
Proszę czekać..
Zamknij