Znaleziono 0 artykułów
29.03.2021

Redakcja poleca: „Operacja Varsity Blues”, Clochee, #FreeBritney

29.03.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Przedświąteczny czas spędzamy w domach, oglądając filmy dokumentalne, dbając o ciało i kompletując wiosenną garderobę.

Pielęgnacja: wegańskie kosmetyki Clochee Premium

(Fot. Materiały prasowe)

Nazwa tej założonej w 2013 roku polskiej marki wywodzi się od francuskiego słowa cloche, które oznacza dzwoneczek. Założyciele od początku podkreślali związki z naturą. Kosmetyki Clochee zamknięte są w opakowaniach stworzonych z biodegradowalnych surowców, a w ich składzie znajdziemy naturalne, wegańskie składniki. Do gamy kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała marki dołącza nowa linia Clochee Premium. W tworzonej w duchu slow agingu linii znajdziemy krem na dzień bogaty w witaminy, bioflawonoidy, roślinny kolagen akacjowy i resweratrol, które działają przeciwzmarszczkowo. Eliksir liftingujący dzięki stewiozydowi działa jak naturalny botoks, a koncentrat z ekstraktu z agrestu indyjskiego doskonale ujednolica koloryt i rozjaśnia przebarwienia.

Film dokumentalny: „Operacja Varsity Blues: Rekrutacyjny skandal” (Netflix)

(Fot. Materiały prasowe)

Jedna z najnowszych produkcji Netfliksa ukazuje kulisy śledztwa w sprawie głośnego skandalu z udziałem celebrytów i milionerów. W Stanach Zjednoczonych działa ponad 3 tys. wyższych uczelni, a najbardziej oblegane są te z Ligi Bluszczowej, takie jak Yale czy Princeton. Wyśrubowane kryteria przyjęcia spełnia tylko garstka maturzystów. Miejsce w prestiżowej szkole może zapewnić dotacja na rzecz uczelni w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów. Zdecydowanie tańszy sposób odkrył Rick Singer, nazywając ją bocznym wejściem. Za odpowiednią kwotę uzyskaną od rodziców przyszłych studentów korumpował trenerów mało popularnych dyscyplin sportowych na czołowych uczelniach, którzy wystawiali kandydatom pozytywną opinię na podstawie sfabrykowanych osiągnięć i gwarantowali tym samym miejsce na uniwersytecie. Film obnaża wady systemu rekrutacyjnego w USA, pokazując równocześnie, jak marzenia młodych ludzi mogą zabić ambicje bogatych rodziców.

Pielęgnacja: Olejek CBD

(Fot. Materiały prasowe)

W stresujących chwilach dbajmy o zdrowie psychiczne i fizyczne. Odpowiednia pielęgnacja powinna znaleźć się na liście naszych priorytetów. Serum Beauty Drops od Hemp Juice koi, nawilża i wygładza skórę. W małej buteleczce zamknięte zostały estry masła shea, skwalan, olej z czarnej porzeczki oraz wysoko jakościowe CBD. Produkt o zapachu mango nadaje się do każdego rodzaju skóry. Może stać się codziennym wsparciem w pielęgnacji lub olejkiem do zadań specjalnych, który zadziała przeciwzapalnie, złagodzi zaczerwienienia i będzie regulował wydzielanie sebum.

Moda: mokasyny Vagabond

(Fot. Materiały prasowe)

Nie ma wątpliwości, że mokasyny to jedne z najmodniejszych butów tego sezonu. Virginie Viard w kolekcji Chanel zaprezentowała czarny model z delikatnym logo marki. W kolekcji Louis Vuitton Nicolas Ghesquière nadał im nieco bardziej sportowy charakter, a modele z kolekcji Tibi i By Far zdobią złote elementy. Klasyczne mokasyny ze skórzanymi detalami znajdziemy w ofercie skandynawskiej marki Vagabond. Więcej modeli, w które warto zainwestować w tym sezonie, polecamy w selekcji: Najmodniejsze mokasyny na wiosnę.

Uroda: perfumy Bohoboco

(Fot. Materiały prasowe)

Pod koniec 2020 roku Michał Gilbert Lach, współzałożyciel marki Bohoboco, ogłosił koniec jej działalności. Po ponad 11 latach pracy w branży mody projektant przyznał, że pandemia koronawirusa zmusiła go do podjęcia takiej decyzji. Nie będzie więcej ubrań sygnowanych logo marki, na rynku nadal pozostają perfumy. Co więcej, niszowa kolekcja perfum powiększyła się właśnie o dwa nowe zapachy. Yellow Rose Incense, w którym znajdziemy intensywny aromat róży, goździków, kadzidło, piżmo, bursztyn oraz oud z uprawianego w pustynnym otoczeniu drzewa agarowego. Dark Vinyl Musk to z kolei połączenie czarnego winylu oraz otulającej woni piżma.

Film dokumentalny: „Kto wrobił Britney Spears?” (Canal + Premium)

 

Głośny dokument nakręcony przez dziennikarzy „New York Timesa” stawia gwiazdę popu w zupełnie nowym świetle. W 2008 roku z powodu pogarszającego się stanu zdrowia psychicznego Britney Spears jej ojciec przejął kontrolę nad córką, jej życiem, karierą i majątkiem. Kuratela, która miała trwać tylko jakiś czas, pozostała w mocy do dziś. W międzyczasie w mediach społecznościowych narodził się ruch #FreeBritney nawołujący do uwolnienia artystki. Z filmu wyłania się obraz zagubionej dziewczyny, która mimo pomysłu na siebie i ogromnego talentu stała się marionetką w rękach wytwórni i sztabu PR-owców. 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij