Znaleziono 0 artykułów
08.11.2021

Redakcja poleca: Rosa Chains, „Niepewne”, kalendarz „Repliki”

08.11.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Jeśli jesteście fanami Issy Rae, nie możecie przegapić ostatniego sezonu serialu „Niepewne” – pierwsze odcinki można już oglądać na HBO Go. 9 listopada zapraszamy was także na Vintage Day z „Vogue Polska” i zachęcamy do wsparcia osób LGBTQ+.

Wydarzenie: Vintage Day z „Vogue Polska”

(Fot. Materiały prasowe)

Tematem przewodnim listopadowego wydania magazynu uczyniliśmy vintage. 9 listopada zapraszamy nasze czytelniczki i naszych czytelników na dzień tematyczny poświęcony perełkom z minionych epok. Topowe influencerki zapytamy o ich największe skarby, przybliżymy filmy Złotej Ery Hollywood, porozmawiamy z założycielką kopenhaskiego sklepu Havre Studio, a Michał Korkosz, znany jako Rozkoszny, weźmie pod lupę dawne trendy kulinarne, do których coraz chętniej wracamy. To nie wszystko. Na naszym Instagramie Justyna Konczewska, właścicielka Crush, opowie o swoim pomyśle na modę oraz o praktycznych sposobach inwestowania w modę retro, a Maria Przybyszewska i Dominika Targosz przygotują klasyczne pierogi w zupełnie nowej odsłonie. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na Vogue.pl.

Serial: „Niepewne”, 5. sezon

(Fot. Materiały prasowe)

Jeśli jeszcze nie widzieliście komediodramatu Issy Rae, koniecznie musicie to nadrobić. Trudno uwierzyć, że od premiery pierwszego odcinka produkcji minęło już pięć lat. W tym czasie wielokrotnie podglądaliśmy, jak tytułowa bohaterka Issa rapuje przed lustrem, zmaga się z problemami sercowymi i szuka wymarzonej pracy. Wszystko w towarzystwie przyjaciółki Molly, która mimo dobrze płatnej posady w kancelarii wydaje się równie zagubiona co główna bohaterka. Akcja serialu rozgrywa się w słonecznym Los Angeles, a piąty i zarazem ostatni sezon przynosi niespodziewane zwroty akcji. Nie zabraknie także solidnej dawki hip-hopu i R’n’B.

Społeczeństwo: Kalendarz magazynu „Replika”

(Fot. Dorota Kotas)

Jedyny w Polsce magazyn LGBTQ+ wydaje dwa wyjątkowe kalendarze na 2022 rok. Kalendarz „Moje ciało queer” podkreśla historie, emocje oraz relacje z własnym ciałem osób queerowych. Wśród bohaterów projektu znaleźli się m.in. pisarka Dorota Kotas (laureatka Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Conrada), nominowana do Paszportu „Polityki” poetka Patrycja Sikora oraz aktywisty_stki LGBT – Yga Kostrzewa. Z kolei kalendarz „Strefa wolna od wstydu” prezentuje mężczyzn i jedną transkobietę. Osoby LGBTQ+ (w tym 88-letni aktor i pisarz Jerzy Nasierowski oraz transpłciowa drag queen Ka Katharsis) zdecydowały się stanąć nago przed obiektywem, aby wyrazić sprzeciw wobec narastającej homofobii i transfobii podsycanej przez władzę. Cały dochód z kalendarzy zostanie przeznaczony na rozwój „Repliki”, zwiększenie nakładu i kanałów dystrybucji czasopisma.

Moda: Sygnet Rosa Chains

(Fot. Materiały prasowe)

– Nigdy nie jest tak, że projektuję całość i niosę szkice do pracowni. Od czegoś musimy zacząć eksperymenty, ściśle współpracuję z naszymi jubilerami – opowiada Agnieszka Rosa w rozmowie z Kamilą Wagner. Założona przez nią marka Rosa Chains powraca z kolekcją na sezon jesień–zima 2021/2022, w której główną rolę odgrywają ciekawe formy i kamienie szlachetne. Obok naszyjników, kolczyków z diamentami czy pierścionków o lekko zaburzonych formach pojawiają się dobrze znane fankom marki sygnety, w tym nowość – model Terra z nieregularnym onyksem.

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij