Znaleziono 0 artykułów
14.03.2022

Redakcja poleca: Wystawa o kuchni żydowskiej, kobiety abstrakcji, Miu Miu

14.03.2022
Miu Miu (Fot. Getty Images)

Nowy sezon za pasem. Zgłębiamy nieznane historie abstrakcjonistek, odwiedzamy nowe miejsca na mapie Warszawy i powoli myślimy o wakacjach.

Wystawa „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”

Fot. materiały prasowe

Najnowsza wystawa w muzeum POLIN to doświadczenie wielowymiarowe. Ekspozycja pokaże żydowską kulturę przez pryzmat tradycyjnych potraw, pomoże przeanalizować ich rolę w kreowaniu tożsamości i poczucia przynależności, sprawdzi, w jaki sposób przygotowywane są w różnych miejscach świata. Organizatorzy wystawy przygotowali oprowadzania, warsztaty kulinarne i fotograficzne oraz spacer połączony z degustacją dań. Wystawa potrwa do 12 grudnia 2022.

Hotel Sir Joan na Ibizie

Fot. materiały prasowe

Słynący z niepowtarzalnej atmosfery i świetnego dizajnu hotel na Ibizie na początku kwietnia ponownie otworzy swoje drzwi dla gości, tym razem oferując także możliwość wynajęcia całej przestrzeni na wyłączność.

Tym, którzy chcą celebrować najważniejsze momenty (od wieczorów panieńskich, przez jubileusze, aż po wesela), w gronie najbliższych, hotel oferuje 36 pięknie urządzonych pokoi i dwa apartamenty, które łącznie pomieszczą aż 76 osób. Oprócz zakwaterowania, opcja wynajmu przestrzeni na wyłączność może uwzględniać także wynajęcie całej restauracji (IZAKAYA słynie z azjatyckiej kuchni i pysznych drinków), baru nad basenem, a także łodzi, na której można zorganizować prywatną imprezę albo popłynąć na Formenterę.

Kurtka Miu Miu

Fot. materiały prasowe

Wszyscy mówią dziś o króciutkich spódniczkach z wiosenno-letniej kolekcji Miu Miu, ale wśród nowych projektów Miucci Prady są także inne perełki. Oversize’owa, inspirowana męskim stylem kurtka będzie idealną alternatywą dla klasycznego trencza.

Album „Women in abstraction”

Fot. materiały prasowe

O artystkach tworzących w nurcie abstrakcji do tej pory mówiło się niewystarczająco. Najpierw zmieniła to wystawa zorganizowana przez Centrum Pompidou w 2021 r., a następnie towarzysząca jej książka autorstwa Christine Macel i Karoliny Ziębińskiej-Lewandowskiej. W publikacji, która ukazała się nakładem prestiżowego wydawnictwa Thames & Hudson, znalazły się sylwetki malarek, rzeźbiarek, fotografek, a nawet tancerek, z Europy, Stanów Zjednoczonych, Azji i RPA. Tekstom towarzyszy bogaty wybór ilustracji i zdjęć.

Showroom Catch Me Girls w Warszawie

Fot. materiały prasowe

Wnętrze showroomu polskiej marki jest równie kolorowe i eklektyczne, co jej projekty. Za wystrój odpowiadała Magda Zabierzowska, która dopilnowała, by było jak najbardziej spójne z estetyką ubrań tworzonych przez Ewelinę Juroszek i Annę Leszkiewicz. Otwarcie nowego miejsca na mapie Warszawy łączy się z drugimi urodzinami marki.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij