Znaleziono 0 artykułów
14.04.2020

Rihanna pomaga ofiarom przemocy domowej

14.04.2020
Rihanna (Fot. Steven Ferdman/Getty Images)

Rihanna i Jack Dorsey, twórca Twittera, przekazali na rzecz ofiar przemocy domowej w Los Angeles datek w wysokości 4,2 milionów dolarów. Kwota pokryje koszty schronienia, posiłków, a także pomocy psychologicznej.

W związku z przymusową kwarantanną co tydzień 90 ofiar przemocy domowej nie może znaleźć w Los Angeles schronienia. Dofinansowanie w wysokości ponad dwóch milionów dolarów, przekazane przez fundację Rihanny, Clara Lionel Foundation, pokryje koszt pomocy przez następne pięć miesięcy. I choć inicjatywa ma na celu wesprzeć społeczność w Los Angeles, jej misja ma globalny wymiar. Rihanna i Dorsey podkreślają, że ofiar przemocy domowej na świecie jest wiele i to dopiero początek.

Rihanna aktywnie angażuje się w działania charytatywne. W zeszłym tygodniu, razem z fundacją Jaya-Z Shawn Carter Foundation przekazała dwa miliony dolarów, aby wesprzeć nieudokumentowanych pracowników, więźniów, bezdomnych, emerytów, a także dzieci pracowników medycznych w Los Angeles i Nowym Jorku. Co więcej, gwiazda przekazała hurtowe ilości sprzętu ochronnego dla stanu Nowy Jork, aby pomóc w walce z koronawirusem. Fundacja CLF pomogła również społecznościom marginalizowanym w walce z COVID-19, wysyłając datek w wysokości pięciu milionów dolarów do różnych organizacji na świecie – w tym Direct Relief, Partners In Health, Feeding America, the International Rescue Committee i Solidarity Response Fund Światowej Organizacji Zdrowia. 700 tysięcy dolarów przekazano na zakup wentylatorów dla społeczności Barbadosu, rodzinnego kraju wokalistki. 

W rozmowie z brytyjskim „Vogue’iem”, RiRi podkreślała, jak życie w wielu zakątkach świata pozwoliło jej dostrzec szerzące się nierówności społeczne i przemoc na wszystkich kontynentach. W swojej przemowie podczas rozdania nagród NAACP Images, zachęcała by łączyć się i jednoczyć w walce o sprawiedliwość, niezależnie od rasy, płci czy wyznania. – Jeżeli znasz kogoś innej rasy, to ten problem dotyczy także ciebie – mówiła podczas gali. Rihanna została wyróżniona honorową nagrodą za swoją działalność dobroczynną.

Zapytana niedawno o to, kiedy wyda kolejną płytę, wokalistka powiedziała: – Przestańcie mnie o pytać o muzykę. Ja staram się ratować świat. 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij