Znaleziono 0 artykułów
30.03.2022

Rodzina królewska w symbolicznych szmaragdowych stylizacjach

30.03.2022
Fot. Getty Images

Po blisko roku od śmierci księcia Filipa rodzina królewska upamiętniła go podczas nabożeństwa żałobnego. Nie było to wcześniej możliwe na skutek trwającej pandemii i obowiązujących obostrzeń. Królowa Elżbieta II wraz innymi członkami rodziny królewskiej zdecydowali się na stylizację w szmaragdowym kolorze. Wybrany odcień nie był jednak przypadkowy.

Książe Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku w wieku 99 lat. Ze względu na trwającą wtedy pandemię koronawirusa pogrzeb miał charakter prywatny, zgodny z reżimem sanitarnym. Rodzina królewska zdecydowała się odprawić nabożeństwo żałobne ku czci księcia po blisko roku, gdy obostrzenia zostały poluzowane. Na uroczystości, która odbyła się 29 marca w Opactwie Westminsterskim zgromadzili się nie tylko bliscy, ale i przedstawiciele organizacji charytatywnych. Była to okazja do złożenia osobistych kondolencji rodzinie. Większość gości pojawiła się w tradycyjnej czerni, natomiast bliscy księcia Filipa, w tym królowa Elżbieta II, zdecydowali się na szmaragdowe stylizacje. Wybrany kolor nie był przypadkowy.

Fot. Getty Images

„Oficjalnym kolorem liberii księcia Edynburga jest ciemna zieleń, znana jako Edinburgh Green. Używa się jej w strojach służbowych – orszak księcia Edynburga podczas jego koronacji miał na sobie ciemnozielone i srebrne barwy – oraz w prywatnych samochodach”, czytamy na oficjalnej stronie monarchii brytyjskiej.

Fot. Getty Images

Córka Elżbiety II i księcia Filipa, księżniczka Anna zdecydowała się na jednorzędowy ciemnozielony płaszcz oraz sukienkę w tym samym kolorze. Ważnymi akcentami całej stylizacji były czarne dodatki: rękawiczki, torebka i beret. Księżna Kornwalii, Kamila, założyła natomiast płaszcz oraz rozkloszowaną spódnicę, całość uzupełniając podobnie jak księżniczka Anna. Elżbieta II swoją kreację w odcieniu Edinburgh Green uzupełniła broszką ze złota, rubinów i diamentów, zaprojektowaną przez Andrew Grima. Biżuteria była prezentem od księcia Filipa, którą podarował ją żonie w 1966 roku.

Weronika Kochel
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Rodzina królewska w symbolicznych szmaragdowych stylizacjach
Proszę czekać..
Zamknij