Znaleziono 0 artykułów
20.12.2019

Książę Filip trafił do szpitala

20.12.2019
Książę Filip (Fot. Getty Images)

98-letni mąż Królowej Elżbiety II trafił do londyńskiego szpitala na obserwację. Pałac Buckingham podaje, że hospitalizacja księcia jest wynikiem leczenia już istniejących schorzeń.

Przebywający w królewskiej posiadłości Sandrigham w Norfolk książę Filip udał się do szpitala króla Edwarda VII w Londynie w piątek rano. W oficjalnym komunikacie podano, że decyzja została podjęta za radą oficjalnego lekarza księcia i była wcześniej zaplanowana. Książę ma zostać na obserwacji przez kilka najbliższych dni.

Na przestrzeni ostatnich lat ojciec księcia Karola przebywał w szpitalu kilkakrotnie. W 2012 roku trafił pod obserwację z powodu infekcji pęcherza, a sześć lat później przeszedł operację biodra. Brytyjskie media przypominają, że przed Bożym Narodzeniem w zeszłym roku książę nie uczestniczył w mszy świętej, choć podobno był w dobrej kondycji.

Odkąd w sierpniu 2017 roku mąż królowej Elżbiety wycofał się z życia publicznego, pojawiał się na oficjalnych uroczystościach tylko w towarzystwie innych członków rodziny królewskiej. Ostatnio widziano go na ślubie Lady Gabrieli Windsor w maju 2019 roku. Z kolei w styczniu dobrowolnie zrzekł się prawa jazdy, po wypadku samochodowym, w którym uczestniczył w okolicach Edynburga.

Filip jest najdłużej służącym królewskim małżonkiem w historii Wielkiej Brytanii. Z Elżbietą II są małżeństwem od 1947 roku.

Królowa Elżbieta II i książę Filip (Fot. Getty Images)

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij