Znaleziono 0 artykułów
07.02.2022

Rolls-Royce zaprezentował nową odsłonę figurki „Spirit of Ecstasy”

07.02.2022
Fot. Materiały prasowe

„Spirit of Ecstasy” to nie tylko figurka zdobiąca maskę. To symbol marzeń, energii i wdzięku, a przede wszystkim Rolls-Royce’a. Dokładnie 111 lat po tym, jak pierwszy raz ją opatentowała, brytyjska marka luksusowych samochodów zaprezentowała jej nową odsłonę. Będzie ona zdobić pierwszy elektryczny model Rolls-Roycea, Spectre, którego premiera jest zapowiadana na 2023 rok.

Rolls-Royce wchodzi w nową erę. Od 2030 roku marka chce produkować samochody wyłącznie z silnikiem elektrycznym. Pierwszy model, Spectre, ma wyjechać na ulice już w 2023 roku. A że ma on być najbardziej aerodynamicznym Rolls-Royce’em w historii marki, to „Spirit of Ecstasy” również musiała się zmienić. Jej metamorfoza przyczyniła się do obniżenia współczynnika oporu powietrza samochodu do wartości 0,26.

Nową odsłonę figurki zaprezentowano 6 lutego, dokładnie 111 lat po tym, jak firma pierwszy raz ją zarejestrowała. „Spirit of Ecstasy” jest niższa od poprzedniczki o prawie 2 cm i mierzy nieco ponad 8 cm, a jej szaty (mylone ze skrzydłami) teraz bardziej opadają. Jak opisuje figurkę brytyjska marka: „»Spirit of Ecstasy« jest prawdziwą boginią prędkości, przygotowaną na wiatr, z jedną nogą wysuniętą do przodu, ciałem pochylonym nisko i wzrokiem, którym niecierpliwie patrzy przed siebie”. 

Fot. Materiały prasowe

Torsten Müller-Ötvös, dyrektor generalny Rolls-Royce Motor Cars, dodaje: „Nasza marka idzie z duchem czasu, jednocześnie będąc wierną swojej naturze i charakterowi. Nowa figurka jest bardziej opływowa i pełna gracji niż kiedykolwiek wcześniej – to idealny emblemat dla najbardziej aerodynamicznego Rolls-Royce’a, jaki kiedykolwiek powstał, i ozdoba naszej śmiałej elektrycznej przyszłości”.

Odmieniona „Spirit of Ecstasy” ma być umieszczona na wszystkich nowych samochodach Rolls-Royce’a w przyszłości, podczas gdy obecna wersja będzie nadal używana w modelach Phantom, Ghost, Wraith, Dawn i Cullinan. Figurki, wykonywane techniką odlewania zwaną „lost wax casting”, są wykańczane ręcznie.

Fot. Materiały prasowe

Figurka zdobi Rolls-Royce’y od 1911 roku. Zaprojektował ją Charles Sykes, absolwent londyńskiej uczelni Royal College of Art. Autor opisywał ją jako „pełną wdzięku boginię, dla której podróżowanie jest największą rozkoszą. Wsiadła na maskę Rolls-Royce’a, aby cieszyć się świeżym powietrzem i dźwiękiem trzepoczących szat”. 

Aleksandra Kupras
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Rolls-Royce zaprezentował nową odsłonę figurki „Spirit of Ecstasy”
Proszę czekać..
Zamknij