Znaleziono 0 artykułów
21.05.2022

Sadie Frost wyreżyseruje film dokumentalny o Twiggy

21.05.2022
Twiggy w 1967 roku (Fot. Getty Images)

Wcale nie popularny w ostatnim czasie okres regencji ani współczesne bolączki Anglików. Aktorka i producentka, a od niedawna również reżyserka, Sadie Frost wyrasta na najbardziej obiecującą kronikarkę brytyjskiej mody lat 60. XX wieku. Po filmowej biografii rewolucyjnej projektantki Mary Quant, na warsztat bierze sylwetkę Lesley Lawson, znanej jako Twiggy. I kreśli opowieść nieoczywistą.

Córka pracownicy fabryki i cieśli, której potrzebna była jedna okładka „Daily Express” by rozkręcić karierę (miesiąc później pozowała już przed obiektywem Richarda Avedona). Wiotka nastolatka, która zapoczątkowała modę na chłopięcą sylwetkę. Pierwsza supermodelka – dyktująca trendy i kształtująca popkulturę. A także wokalistka (singiel „Beautiful Dreams”), laureatka dwóch Złotych Globów za rolę w musicalu „The Boy Friend”, pisarka, prezenterka telewizyjna oraz ikona odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Myśleliście, że życie Twiggy było banalne? Duży błąd. Ale właśnie na to czekała Sadie Frost, która podczas trwającego 75. festiwalu filmowego w Cannes, ogłosiła rozpoczęcie prac nad filmem dokumentalnym o Hornby.

„Twiggy” prześledzi losy gwiazdy od dzieciństwa w robotniczej rodzinie z północno-zachodniego Londynu przez zawrotną karierę modelki i aktorki aż po dziś dzień. A to wszystko pod bacznym okiem samej Lawson. – Po moim debiutanckim filmie („Quant”), chciałam zgłębić modowe oblicze epoki swingu – mówiła Frost. – Zdradzę tylko, że tak jak w życiu Twiggy, w biografii będzie wiele zwrotów akcji. Produkcja ma ruszyć w czwartym kwartale 2022 roku.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij