Znaleziono 0 artykułów
03.10.2023

Seán McGirr nowym dyrektorem kreatywnym domu mody Alexander McQueen

03.10.2023
Pokaz kolekcji domu mody Alexander McQueen na sezon wiosna-lato 2024 (Fot. Getty Images)

Seán McGirr, dotychczas projektant w marce JW Anderson, zastąpił Sarę Burton na stanowisku dyrektora kreatywnego domu mody Alexander McQueen.

Sarah Burton, która pracowała u boku samego Lee McQueena, a później prowadziła jego markę, po kilkunastu latach pożegnała się z domem mody założonym przez swojego mentora. W ostatniej kolekcji na sezon wiosna-lato 2024 inspirowała się twórczością polskiej artystki Magdaleny Abakanowicz.

Koncern Kering ogłosił następcę Sary Burton

Zaledwie trzy dni po pokazie na paryskim tygodniu mody koncern Kering ujawnił nazwisko nowego dyrektora kreatywnego marki. Seán McGirr, urodzony w Dublinie, studiował na London College of Fashion, a potem ukończył Central Saint Martins (uczył się pod okiem Louise Wilson, która odkryła talenty Christophera Kane'a, Roksandy Ilincic i Mary Katrantzou). Do niedawna zajmował stanowisko projektanta ready-to-wear u JW Andersona. Wcześniej zatrudniały go marki Dries van Noten, Uniqlo i Burberry. 

„McGirr doświadczeniem, osobowością i kreatywną energią wprowadzi do marki nowy język, jednocześnie budując na jej unikatowym dziedzictwie”, napisano w oświadczeniu.

 

Zmiany na stanowiskach dyrektorów kreatywnych

Ostatnie decyzje szefów Keringa budzą żywe zainteresowanie branży. Gigant walczy o większe dochody w swoich flagowych markach, takich jak Balenciaga, Bottega Veneta, Gucci i Saint Laurent. Tam również na stanowiskach kierowniczych następowały radykalne zmiany. 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij