Znaleziono 0 artykułów
22.02.2021

„Allen kontra Farrow” na HBO GO

22.02.2021
(Fot. materiały prasowe)

Od dziś na platformie HBO GO obejrzymy pierwszy odcinek czteroczęściowego serialu poświęconego wieloletniej batalii sądowej Mii Farrow i Woody’ego Allena. Poruszający dokument przedstawia historię jednej z najsłynniejszych par Hollywood w cieniu oskarżeń reżysera o molestowanie córki.

„Allen kontra Farrow” rzuci nowe światło na kulisy walki małżonków o prawa do opieki nad dziećmi. Produkcja ukaże okoliczności zarzutów wobec reżysera o wykorzystywanie seksualne 7-letniej Dylan. Sprawa zostanie poszerzona o nowe dowody zebrane w prowadzonym śledztwie – domowe nagrania, materiały zgromadzone przez policję, a także kontekst romansu reżysera z córką Mii – Soon-Yi.

Archiwalnym nagraniom będą towarzyszyć wywiady z Mią Farrow, Dylan Farrow, Ronanem Farrowem, przyjaciółką rodziny Carly Simon, prokuratorem Frankiem Maco, śledczymi, ekspertami oraz naocznymi świadkami wydarzeń sprzed lat. W dokumencie zobaczymy również sławy ze świata kultury, które analizują dorobek Allena przez pryzmat dramatycznych doniesień, podkreślając, że informacje na temat prywatnego życia artystów mogą prowadzić do ponownej oceny ich prac.

(Fot. materiały prasowe)

Reżyserami serialu są wielokrotnie nagradzani i nominowani do Oscara Kirby Dick i Amy Ziering, których dokumenty („Niewidzialna sprawa”, „Mamy to nagrane”) nieraz nadały nowy bieg sprawie. Za produkcję serialu odpowiada HBO we współpracy z Impact Partners, Chicago Media Project oraz Jane Doe Films Production.

 

Dziś na HBO GO pojawił się pierwszy odcinek „Allen kontra Farrow”. Premiera kolejnych części co poniedziałek.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij