Znaleziono 0 artykułów
01.10.2021

Literackie rendez-vous Chanel poświęcone Virginii Woolf

01.10.2021
Od lewej: Erica Wagner, Charlotte Casiraghi, Jeanette Winterson i Keira Knightley (Fot. materiały prasowe)

Pomysłodawczynią spotkań inspirowanych salonami literackimi Gabrielle Chanel jest Charlotte Casiraghi. Filozofka, której babcią była Grace Kelly, wraz z innymi przedstawicielkami świata kultury, podczas pasjonujących rozmów zastanawia się nad rolą kobiet w literaturze, opowiada o własnych czytelniczych zainteresowaniach, a także przywołuje nazwiska inspirujących pisarek.

Spotkanie, w którym udział wzięły: pisarka Erica Wagner, eseistka „New York Timesa” Jeanette Winterson oraz aktorka Keira Knightley, odbyło się w czołowym londyńskim centrum artystycznym Somerset House. Rozmówczynie zaprezentowały stylizacje domu mody Chanel.

(Fot. materiały prasowe)

Gospodyni spotkania miała na sobie biały top z bawełny oraz jedwabne spodnie w czerni, Erica Wagner wystąpiła zaś w ciemnej marynarce w stylu vintage i w białych spodniach. Stylizacja ambasadorki Chanel, Keiry Knightley, wyróżniła się dzięki ciemnoszaremu printowi na jedwabnej koszuli. Aktorka na tę okazję wybrała delikatną biżuterię ze złota oraz diamentów.

(fot. materiały prasowe)

Keira Knightley opowiedziała, czego najbardziej się boi: - Powiedziałabym, że największą trudność sprawia mi przezwyciężenie strachu przed opinią innych i głosami innych ludzi w mojej głowie. 

(Fot. materiały prasowe)

Nie bez powodu bohaterką obecnej edycji “Les Rendez-vous littéraires” jest amerykańska autorka i feministka, Virginia Woolf. Jej dziś już klasyczny esej “Własny pokój” to manifest kobiecej niezależności. A jak stwierdziła Charlotte Casiraghi, lektura tekstów Woolf zachęca do rozwoju niesamowitego poczucia wewnętrznej wolności. 

 

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij