Znaleziono 0 artykułów
22.12.2020

Charlotte Casiraghi nową muzą Chanel

22.12.2020
Charlotte Casiraghi (Fot. materiały prasowe)

Charlotte Casiraghi, wnuczka Grace Kelly będzie ambasadorką Chanel. Dołączy do zacnego grona, w którym są już między innymi Kristen Stewart, Lily Rose Depp, czy Keiry Knightly. Nie tylko wystąpi w reklamach, ale poprowadzi też spotkania z wyjątkowymi pisarkami.

W 1954 roku za sprawą filmu „Mogambo” światu objawiła się Grace Kelly. W krótkim czasie zjednała krytyków, urzekła Alfreda Hitchcocka i zauroczyła Garego Coopera. Publiczność oszalała na punkcie posągowej piękności o błękitnych oczach. Karl Lagerfeld mówił, że była „najbardziej zjawiskową blondynką XX wieku”. A ona, skradłszy serce księcia Monako Rainiera III Grimaldiego, zakończyła karierę aktorską po zaledwie pięciu latach.

Kelly do dziś uchodzi za ikonę stylu. Rozsławiła torbę Hermèsa, którą nazwano na jej cześć. Jedwabną suknię ślubną projektu zaprzyjaźnionej kostiumografki Helen Rose, reinterpretują kolejne pokolenia panien młodych. Do legendy przeszedł także dzień jej przeprowadzki do pałacu, gdy przed posiadłością ustawiono w szeregu 80 walizek z dobytkiem księżnej. Pakunki były wypełnione kreacjami od znakomitych projektantów, w tym tweedowymi kostiumami oraz kapeluszami z metką Chanel. Miłość do żakietów od Gabrielle Coco przekazała córce, księżniczce Karolinie, a ta kolejnej członkini rodu – Charlotte Casiraghi.

Charlotte Casiraghi (Fot. materiały prasowe)

Można powiedzieć, że urodziłam się w Chanel – mówi Charlotte, nowa muza i rzeczniczka francuskiego domu mody. Tymi słowami wspomina sesję zdjęciową swojej mamy, która w ciąży stanęła przed obiektywem Karla Lagerfelda. Później jako nastolatka sama stanęła przed aparatem mistrza. Zdjęcia ukazały się w albumie „The Little Black Jacket: Chanel’s Classic Revisited by Karl Lagerfeld and Carine Roitfeld”. W 2019 roku do ślubu poszła w sukni z ostatniej kolekcji haute couture Lagerfelda.

Jemu zawdzięcza zamiłowanie do poezji. Zainspirowana salonami literackimi, które niegdyś prowadziła Gabrielle Chanel, stworzyła wraz z Virginie Viard cykl „Les Rendezvous littéraires”. Seria spotkań z pisarkami oraz aktorkami będzie polem do dyskusji na temat dzieł, które wywarły wpływ na życie i twórczość poszczególnych bohaterek. – Dzisiejsza moda jest czymś znacznie potężniejszym, może być siłą napędową kultury – tłumaczy.

Pierwsze literackie spotkanie przy rue Cambon odbędzie się 26 stycznia i będzie relacjonowane na oficjalnej stronie internetowej Chanel, a także w mediach społecznościowych marki. Charlotte Casiraghi oficjalnie dołączy do grona ambasadorek w pierwszym dniu nowego roku. Wówczas zadebiutuje w wiosennej kampanii sfotografowanej w rodzinnym Monako.

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij