Znaleziono 0 artykułów
27.04.2018

Staż w Vogue Polska wręczony

27.04.2018
42. Olimpiada artystyczna (Fot. Paweł Rybaltowski)

Konkurs „Staż w kulturze” rozstrzygnięty. Wiemy, kto odbędzie staż w Vogue Polska.

Laureatci pierwszej edycji programu „Staż w kulturze” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej zostali wyłonieni. Laureatką stażu w redakcji Vogue Polska została Anika Naporowska.

Program „Staż w kulturze” stworzony został z myślą o wsparciu uczestników Olimpiady Artystycznej w zdobywaniu pierwszych doświadczeń zawodowych w instytucjach kultury. Ma za zadanie otwierać młodym ludziom (w wieku przedmaturalnym) drzwi do świata kultury i sztuki oraz dawać możliwość realizowania pasji poprzez praktyczne zdobywanie doświadczenia. Ideą konkursu jest wspieranie tych, którzy chcą stawiać swoje pierwsze kroki zawodowe w miejscach niezwykłych, twórczych, rozpoznawalnych w Polsce i na świecie. Uczestnicy walczyli o staż w Muzeum Narodowym w Warszawie, Filharmonii Narodowej i redakcji Vogue Polska.

Anika Naporowska - laureatka stażu (Fot. Paweł Rybaltowski)

Ubieganie się o staż odbywa się na podstawie odrębnego od Olimpiady Artystycznej konkursu i przypomina ubieganie się o pracę. Uczestnicy muszą poza pracą na Olimpiadę wysłać kartę zgłoszeniową, list motywacyjny i odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Program stażu obejmuje poznanie funkcjonowania redakcji, zapoznanie z głównymi działami czasopisma, pomoc w przygotowaniu akcji promocyjnej wrześniowego numeru „Vogue Polska”, samodzielna realizacja jednego projektu dotyczącego działań promocyjnych tytułu. Staż będzie trwał wybrane dwa tygodnie wakacji szkolnych. Stażyście przysługuje wynagrodzenie.

Kolejna edycja już za rok. Tu znajdziecie więcej informacji.

Staż w kulturze logo (Fot. Materiały prasowe)

Olimpiada Artystyczna

Olimpiada Artystyczna szczyci się długą tradycją – pierwsze eliminacje przeprowadzano w 1976 roku. W tym roku odbyła się 42. edycja. Olimpiada jest adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych interesujących się sztuką – plastyką lub muzyką. Zainteresowanie uczniów Olimpiadą Artystyczną jest stałe, zwłaszcza że od kilku lat wychowanie plastyczne i muzyczne zostało usunięte z siatki przedmiotów obowiązkowych. Mimo to każdego roku do Olimpiady przystępuje około 2000 uczniów z terenu całego kraju, a do finału – który zawsze odbywa się w Warszawie – dochodzi około 100 osób. Spośród finalistów Komitet Główny, w skład którego wchodzą wybitni specjaliści w dziedzinie historii sztuki i historii muzyki, wyłania około 16 laureatów.

Olimpiada Artystyczna logo (Fot. Materiały prasowe)

Olimpiada Artystyczna jest finansowana ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Marta Wroniszewska
Proszę czekać..
Zamknij