Znaleziono 0 artykułów
29.08.2019

Streep, Oldman i Banderas w zwiastunie do „Pralni"

29.08.2019
Kadr z filmu "Pralnia" (Fot. materiały prasowe)

Nowa komedia Stevena Soderbergha opowie o głośnej aferze Panama Papers, w którą zaangażowani byli możni tego świata.

Netflix udostępnił pierwszy zwiastun do „Pralni”, nowej komedii Stevena Soderbergha. Oparty na faktach film przybliży widzom sprawę Panama Papers. Po śmierci męża, Ellen Martin (Meryl Streep) rozpoczyna śledztwo w sprawie oszustwa ubezpieczeniowego. Wdowa szybko trafia na trop kancelarii Mossack Fonesca w Panama City, której właściciele wiodą dostatnie życie z przekrętów podatkowych. Z biegiem śledztwa Ellen odkrywa, że w sprawę zaangażowani są znani politycy, biznesmeni i celebryci. 

 

W filmie zobaczymy prawdziwą plejadę gwiazd. W rolach głównych Meryl Streep, Gary Oldman i Antonio Banderas, ale w obsadzie znaleźli się również David Schwimmer, Sharon Stone, James Cromwell i Melissa Rauch. Za kamerą stanął Steven Soderbergh, reżyser takich produkcji jak „Erin Brockovich” i „Traffic”. Scenariusz powstał w oparciu o książkę Jake’a Bernsteina „Secrecy World: Inside the Panama Papers Investigation of Illicit Money Networks and the Global Elite”.

Afera Panama Papers wybuchła po tym, jak w 2016 roku dziennikarze upublicznili dokumenty, które ujawniały przekręty podatkowe, dokonywane przez znanych polityków, biznesmenów i celebrytów z całego świata. Rejestrowali oni swoje firmy w tzw. „rajach podatkowych”, dzięki czemu unikali płacenia fiskusowi. „Kwity z Panamy” wyciekły z panamskiej kancelarii Mossack Fonesca.

Film trafi do amerykańskich kin 27 września, a 18 października będzie dostępny na Netfliksie. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

(Fot. materiały prasowe)

 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij