Znaleziono 0 artykułów
23.12.2022

Olfaktoryczna podróż po świecie sztuki

23.12.2022
Fot. Materiały prasowe

Marka Iconesse powstała z miłości do sztuki. Swoje świece eteryczne projektuje w Nowym Jorku, a za ich recepturę odpowiedzialni są paryscy perfumiarze. Efekt? Sześć zapachów inspirowanych arcydziełami Gauguina, Klimta czy Hokusaia.

Każda ze świec Iconesse inspirowana jest innym dziełem sztuki. Zapach „Tahiti Leisure” nawiązuje do „Sjesty” Gauguina. Jej kwiatowo-cytrusowo-piżmowe nuty przenoszą do tropikalnego raju, gdzie podróżował francuski malarz. Świeca „Fragrant Meadow” inspirowana jest „Cyprysami” Van Gogha. Skórzano-drzewna kompozycja przywodzi na myśl wakacyjną wędrówkę w rozgrzane słońcem popołudnie. Kwiatowo-drzewna „Garden Wall” oddaje tajemniczy nastrój wzorzystej tkaniny „Violet and Columbine” Williama Morrisa, a morsko-ambrowe nuty „Great Wave” to hołd dla „Wielkiej fali w Kanagawie” Hokusaia. W kolekcji znajdziemy również nawiązania do marynistycznych wątków malarstwa niderlandzkiego, ujętych w zapach „Sailing Vessel”. Świeca „Mäda” powstała z inspiracji portretem córki włoskiego rodu Primavesi autorstwa Gustava Klimta.

Fot. Materiały prasowe

Wyrafinowane świece zamknięte w ręcznie wypalanym szkle to doskonały pomysł na prezent. Upominek, który przenosi w różne zakątki świata sztuki, ucieszy bliską osobę zarówno w święta, jak i w każdy inny dzień roku. Kolekcja jest dostępna w sklepach NAP – stacjonarnie i online.

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Design
  3. Olfaktoryczna podróż po świecie sztuki
Proszę czekać..
Zamknij