Znaleziono 0 artykułów
03.04.2020

Teatr w czasie pandemii

03.04.2020
Fot. materiały prasowe

Jeśli zastanawialiście się nad tym, jak wygląda teatr nocą, to „Zamknięci w Teatrze”, inicjatywa krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego, odpowie na nurtujące was pytania. Od 4 kwietnia widzowie w każdą sobotę i środę o 20 będą mogli oglądać teatralny serial online.

Jak ogłasza w filmie na YouTubie dyrektor teatru, Krzysztof Głuchowski, zamknięcie aktorów w budynku instytucji to fantastyczna okazja, by stworzyć swoisty wideodziennik naszych czasów. „Zamknięci w Teatrze” to odkrywanie teatru w czasach zarazy. Aktorzy zachęcają internautów do współuczestnictwa poprzez śledzenie ich życia na kwarantannie na fejsbukowym profilu teatru. Jak mówią, momentami będzie śmiesznie, ale też i strasznie. Inicjatywa ma na celu utrzymać żywy kontakt publiczności ze sztuką, aż do momentu, kiedy wszyscy będą mogli powrócić do spotkań na żywo.

By wyjść pasjonatom teatru naprzeciw, instytucja otworzyła także wirtualne bramy do budynku. Widzowie mogą teraz podziwiać monumentalne kompozycje takie jak XIX-wieczna „Kurtyna Siemiradzkiego” czy „Garderoba Solskiego”. Wszystkie działania mają na celu dostarczenie widzom wrażeń i inspiracji, by w czasach pandemii pielęgnowali swoją wrażliwość na sztukę.

Za scenariusz i reżyserię projektu „Zamknięci w Teatrze” odpowiada Jakub Roszkowski. Montażem zajął się Paweł Penarski, a muzyką pełną grozy – Mateusz Bieryt. O krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego pisaliśmy już w grudniu przy okazji sylwestrowego spektaklu “Born by Boney M”.

 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij