Znaleziono 0 artykułów
07.01.2020

Timothée Chalamet zagra Boba Dylana

07.01.2020
Timothée Chalamet i Bob Dylan (Fot. Getty Images)

Aktor wcieli się w rolę legendarnego muzyka w filmowej biografii. Reżyser James Mangold, który w „Spacerze po linie” z 2005 roku opowiedział o Johnnym Cashu, skupi się w nowym projekcie na przełomowym momencie w karierze Dylana.

Timothée Chalamet nie zwalnia tempa. Ubiegły rok był dla aktora pasmem sukcesów. 24-latek zagrał Henryka V w netfliksowym „Królu”, następnie mogliśmy go oglądać w najnowszym filmie Woody’ego Allena „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”, a niedługo do kin trafi najnowsza adaptacja „Małych kobietek” z jego udziałem. W międzyczasie Chalamet zdobył tytuł najbardziej wpływowego mężczyzny w modzie, a jego autorskie stylizacje niezmiennie zachwycały. W przyszłym roku aktor wystąpi m.in. w nowym filmie Wesa Andersona i „Diunie”, a także na deskach teatru Old Vic w Londynie.

Teraz na ambitnego aktora czeka nie lada wyzwanie. Chalamet wcieli się w samego Boba Dylana w nowej biografii poświęconej legendarnemu muzykowi. Film, który roboczo nazywany jest „Going Electric”, ma skupiać się na przełomowym momencie w karierze artysty, kiedy to zdecydował się zamienić gitarę akustyczną na elektryczną, a muzykę folkową na rock’n’roll. Za kamerą stanie James Mangold, reżyser takich filmów jak nagrodzona Oscarem „Przerwana lekcja muzyki”, „Spacer po linie” o Johnnym Cashu, czy „Le Mans ’66”, który niedawno trafił do kin. W projekt zaangażowany będzie również sam Bob Dylan.

Legendarny piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta zadebiutował na początku lat 60. i od ponad 50 lat tworzy muzykę, czerpiącą z folku, country, bluesa i rocka. Dylan wydał blisko 40 albumów, a jego twórczość wielokrotnie nagradzano. Muzyk ma na swoim koncie m.in. literacką Nagrodę Nobla, Nagrodę Pulitzera, Oscara, Złoty Glob i przeszło 10 statuetek Grammy. Życiu niezwykłego artysty poświęcono już film „I’m Not There. Gdzie indziej jestem” Todda Haynesa („Carol”), gdzie muzyka zagrał Christian Bale.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij