Znaleziono 0 artykułów
15.03.2021

Torebki Hermès ze skóry z grzybów

15.03.2021
(Fot. Getty Images)

Hermès słynący z luksusowej galanterii skórzanej wprowadza torebkę wykonaną ze strzępek grzybni. Innowacyjna tkanina powstała we współpracy z kalifornijskim startupem specjalizującym się w ekologicznych tekstyliach.

Kilka tygodni temu świat obiegła informacja, że kolektyw projektantów MSCHF rusza z produkcją Birkinstocków, sandałów uszytych ze starych torebek Birkin od Hermèsa. Obuwie na korkowej podeszwie sygnowanej logiem z wizerunkiem wozu zaprzęgniętego w konia ma już w szafie chociażby Kylie Jenner. Niebawem do jej kolekcji może trafić kuferek wykonany z grzybów.

Jak zdradził Pierre-Alexis Dumas, dyrektor kreatywny francuskiego domu mody, marka planuje wprowadzenie torby podróżnej wykonanej ze strzępek grzybni. Pomysł dotyczy modelu Victoria, który pojawił się na rynku w 1997 roku. Stosowaną pierwotnie skórę cielęcą ma zastąpić „Fine Mycelium”, tkanina opracowana startup MycoWorks specjalizujący się w produkcji materiałów zgodnych z ideą zrównoważonej mody. Materiał powstaje z sieci grzybni, która jest następnie obrabiana i prasowana. Tak otrzymaną „skórę z grzybów” garbuje się i barwi przy wykorzystaniu ekologicznych farb. – Wizja i wartości MycoWorks odzwierciedlają te, którymi kieruje się Hermès: silna fascynacja naturalnym surowcem i jego transformacją, dążenie do doskonałości w celu zapewnienia jak najlepszego wykorzystania przedmiotów i maksymalizacji ich długotrwałości – mówi Pierre-Alexis Dumas.

Podobno współpraca obu marek rozpoczęła się już trzy lata temu. W tym czasie testowano wytrzymałość „Fine Mycelium”. Odmieniona torba Victoria będzie dostępna w sprzedaży pod koniec tego roku

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij