Znaleziono 0 artykułów
09.04.2020

Ucz się historii sztuki z MoMA

09.04.2020
Wystawa prac Marlene Dumas w Museum of Modern Art w Nowym Jorku (Fot. Getty Images)

Na czas kwarantanny nowojorskie muzeum sztuki nowoczesnej udostępniło bezpłatnie kursy, m.in. z historii mody, fotografii, sztuk wizualnych i teorii artystycznych.

Choć liczba wirtualnych wystaw i koncertów do obejrzenia, podcastów i webinarów do wysłuchania, czy cyfrowych książek do przeczytania bezustannie rośnie, a liczba dostępnych inicjatyw zaczyna być przytłaczająca, to z natłoku tych propozycji warto wyłuskać prawdziwe perełki. Jedną z nich jest bez wątpienia oferta Museum of Modern Art. Na czas kwarantanny nowojorskie muzeum udostępniło serię wirtualnych kursów z historii sztuki.

Na liście dostępnych zajęć znalazł się wyjątkowy cykl dla fanów mody. „Fashion As Design” składa się z siedmiu lekcji, w ramach których kuratorki muzeum prezentują sylwetki pionierskich projektantów i wizjonerów, a także omawiają najważniejsze terminy i nurty, które ukształtowały branżę na przestrzeni ostatniego wieku.

Wśród dostępnych kursów znalazł się również cykl „Seeing Through Photography” o różnych nurtach fotografii oraz jej znaczeniu w świecie mediów społecznościowych. W ramach bezpłatnego dostępu można także wziąć udział w kursach „What is contemporary art?”, „In the studio: abstract post-war painting” oraz „Modern art and ideas”.

Wszystkie zajęcia są dostępne na platformie coursera.com. Po ukończeniu kursów i zdaniu wszystkich testów można tu, już za opłatą, otrzymać certyfikowany dyplom Museum of Modern Art.

W czasie kwarantanny MoMA przygotowało również specjalną akcję #MuseumFromHome, w ramach której każdego dnia na Instagramie instytucji można obejrzeć jedno z dzieł sztuki prezentowanych w nowojorskim muzeum, przy okazji poznając jego historię, sylwetkę twórcy i wiele więcej. Więcej informacji pod linkiem

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij