Znaleziono 0 artykułów
08.03.2022

Ukrainian Fashion Week apeluje do branży mody o pomoc

08.03.2022
Fot. Getty Images

„Moda zawsze była jedną z największych platform do szerzenia humanistycznych i demokratycznych wartości” – czytamy w apelu, opublikowanym przed przedstawicieli Ukraińskiego Tygodnia Mody, którego ostatnia edycja odbyła się w Kijowie na początku lutego 2022 roku. Wiadomość opublikowana w mediach społecznościowych oraz wysłana do międzynarodowych dziennikarzy, projektantów i twórców nawołuje do pomocy, ale podpowiada też, co zrobić, by zwrócić uwagę reszty świata na to, co dzieje się w Ukrainie.

Moda ma moc. Podobnie jak informacja. W odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę i tragiczne skutki trwającej w kraju wojny, przedstawiciele Ukraińskiego Tygodnia Mody wystosowali otwarty list do międzynarodowych dziennikarzy, projektantów i innych osób związanych z branżą. Wykorzystując swoje platformy społecznościowe do informowania o tym, co naprawdę dzieje się w Ukrainie, a także do przekazywania wiadomości dotyczących pomocy na rzecz ofiar, zachęcają do tego także innych. Każdy głos i każde udostępnienie ma znaczenie.

Poniżej prezentujemy pełną treść apelu. Pod linkiem znajdziecie instagramowy post Ukrainian Fashion Week, który możecie udostępniać na swoich platformach.

Droga Międzynarodowa Społeczności Branży Mody,

Jako członkowie zespołu, odpowiadającego za organizację Ukrainian Fashion Week, zwracamy się dziś do Was w imieniu całego ukraińskiego przemysłu mody – projektantów i modelek, choreografów, krawcowych, specjalistów od PR-u, artystów, fotografów, grafików i innych osób, związanych z branżą.

W tych trudnych czasach prosimy o Wasze wsparcie i głos.

Dane nie kłamią. W wyniku katastroficznych wydarzeń, jakie ogarnęły nasz kraj, ponad 2000 osób straciło życie albo zostało poważnie rannych. Największe państwo w Europie stało się strefą wojny, śmierci i bólu, centrum nieuzasadnionej agresji. Ponad milion Ukraińców zostało zmuszonych do tego, by opuścić ojczyznę.

Moda zawsze była jedną z największych platform do szerzenia humanistycznych i demokratycznych wartości. Opowiada się za inkluzywnością i różnorodnością, za zrównoważoną produkcją i wolnością słowa. Wierzymy, że Wasz głos ma znaczenie i jest w stanie sprawić, że reszta branży kreatywnej zwróci uwagę na to, co aktualnie dzieje się w Ukrainie.

Odpowiedzialny biznes ma do odegrania ogromną rolę w zmotywowaniu Rosjan do tego, by zareagowali i sprzeciwili się przestępczym działaniom ich przywódcy. Reakcje największych światowych koncernów, a także sankcje, jakie zdecydowały się nałożyć na Rosję firmy takie jak Apple, Adidas, FIFA, czy Spotify pokazują, że świat biznesu – jeśli tylko chce – może szerzyć dobro.

Zwracamy się do międzynarodowej społeczności mody o okazanie wsparcia ukraińskiej demokracji, bo to ona chroni nas i resztę świata przed Rosją.

Oto pięć sposobów, na jakie każdy z Was może pomóc.

1. Zablokuj Rosję

Jeśli prowadzisz jakąkolwiek firmę i przerażają Cię okrucieństwa zadawane nam przez Rosję, najskuteczniejszym sposobem na wyrażenie sprzeciwu będzie zaprzestanie jakichkolwiek wspólnych działań z najeźdźcą: nie obsługuj rosyjskich kontrahentów, wycofaj się z rosyjskiego rynku, zablokuj udział tamtejszych firm w twojej zawodowej społeczności i światowej gospodarce. Konsekwencje gospodarcze są formą języka, który każde przedsiębiorstwo rozumie i odczuwa.

2. Bądź głosem prawdy

Informuj swoich klientów i obserwatorów w mediach społecznościowych o wojnie w Ukrainie i proś ich, by przekazywali te informacje dalej – by głośno protestowali przeciwko rosyjskiej inwazji i bojkotowali Rosję. Wstaw banner, stwórz specjalny newsletter, nagraj filmik – rozpowszechniaj prawdę! Im więcej osób będzie świadomych tego, co dzieje się w Ukrainie, tym szybciej uda nam się pokonać agresora.

3. Organizuj lub bierz udział w zbiórkach na rzecz Ukrainy

Możesz zaoferować klientom specjalny produkt lub usługę, z której dochód przekażesz na rzecz ofiar wojny albo bezpośrednio zasilić konto organizacji, pomagającej Ukraińcom w potrzebie.

Pod poniższym linkiem znajdziesz listę sprawdzonych zbiórek.https://how-to-help-ukraine-now.super.site/

Jeśli twój produkt lub usługa mogą stanowić pomoc dla Ukrainy w tym trudnym czasie, przekaż go potrzebującym. Kupuj ukraińskie produkty przez internet.

4. Zatrudnij Ukraińców

Możesz zapewnić dodatkowy dochód freelancerom z Ukrainy, bez względu na to, z jakiego miejsca na świecie prowadzisz swoją firmę. Zatrudnij ich i wesprzyj szansą na zarobek w tych trudnych czasach.

5. Działaj wewnątrz swojej organizacji

Jeśli jesteś pracownikiem, możesz zorganizować oddolną kampanię i zmobilizować zarząd to podjęcia zdecydowanych działań. Załączymy szablon listu, który możesz wysłać do członków zarządu swojej firmy. Zachęć kolegów z Ukrainy, a także z innych krajów do tego, by wysłali podobne listy w swoich miejscach pracy. Im więcej podobnych listów otrzymają osoby na najwyższych stanowiskach, tym większa szansa, że zareagują.

Każda osoba, każda firma, każda organizacja może odegrać istotną rolę w zatrzymaniu tej bezlitosnej, bezpodstawnej i niesprawiedliwej inwazji, która zagraża światowemu pokojowi.

Z wyrazami wiary w ludzkość,

ukraińska branża mody

#StandWithUkraine

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij