Znaleziono 0 artykułów
05.02.2021

Ascendent bez tajemnic

05.02.2021
Fot. Bjarne x Takata / Trunkarchive

Jak postrzegają cię inni? Ascendent to osobowość społeczna każdego z nas, tłumaczy astrolożka Lisa Stardust, zdradzając sekrety każdego ze znaków.

Jeśli czytasz horoskopy, aby dowiedzieć się, co przyniesie 2021 rok, warto zwrócić uwagę nie tylko na znak zodiaku, ale także na ascendent. To znak, który wschodzi za wschodnim horyzontem w określonym czasie, dacie i miejscu twojego urodzenia.

Historyczne źródła nie mówią zbyt wiele o ascendencie, ale wspominają o nim już artefakty pochodzące z III w. p.n.e. Wtedy Egipcjanie zaczęli obliczać związki konstelacji z porą dnia. Później w słynnej astrologicznej książce „Tetrabiblos” autorstwa matematyka Klaudiusza Ptolemeusza (napisanej w II w. n.e.) metoda ta została dopracowana.

Wielu astrologów uważa ascendent za najważniejszą część wykresu. Znak słońca reprezentuje twoje wnętrze, ale to ascendent określa esencję osobowości. Ascendent tłumaczy także, jak komunikujesz się z innymi. Łącząc go ze znaczeniem znaku zodiaku, możesz dokonać szczegółowej interpretacji własnego charakteru, miejsca w świecie i celu w życiu. Aby obliczyć ascendent, wystarczy, że podasz czas i miejsce urodzenia na www.astro.com – zmienia się co kilka godzin, więc im dokładniejszy będziesz, tym lepiej.

Co oznacza twój ascendent?

BARAN

Jako znak ognia Barany charakteryzują bezpośredniość i impulsywność. Ascendent w Baranie jest odpowiedzialny za energetyczną naturę osobowości, a także ambicje i pasję, która pomaga w dążeniu do celu.

BYK

Osoby, które mają ascendent w Byku, są z natury sentymentalne, dbają i pielęgnują relacje międzyludzkie. Jako znak ziemi mają także głęboką potrzebę szukania piękna i przyjemności we wszystkim, co robią, szczególnie w związkach i działaniach artystycznych.

BLIŹNIĘTA

Ascendent w Bliźniętach jest kontaktowy i ekspresywny. Jako znak powietrza nigdy nie ukrywa emocji ani myśli, wręcz przeciwnie, dąży do dzielenia się uczuciami z innymi. Dzięki młodzieńczemu duchowi jest zawsze cool.

RAK

Znak wody ascendent w Raku zmienia się co kilka dni w związku z ciągłym ruchem Księżyca. Pozostaje stały w jednej kwestii: zawsze jest uprzejmy i wrażliwy. Osoby z ascendentem w Raku mają zawsze serce na dłoni.

LEW

Ten ognisty ascendent jest pełen życia, cechują go także wytrwałość i pożądliwość. Zawsze chce być w centrum uwagi, co wiąże się z tym, że często dramatyzuje, by zwrócić na siebie uwagę.

PANNA

Dociekliwy z natury ascendent w Pannie zawsze szuka odpowiedzi. Chętnie używają cierpliwości, opanowania i umiejętności detektywistycznych, aby zdobyć wiedzę, której pragną.

WAGA

Używa uroku, aby zdobyć to, czego chce, ascendent w Wadze może być odbierany jako niezdecydowany i liczący na rady i pomoc innych przed podjęciem decyzji. Jeden ze znaków powietrza, jest towarzyski, ale z rezerwą.

SKORPION

Znak wody ascendent w Skorpionie jest znany z tajemniczej i silnej natury. Nie daj się zmylić jego złowieszczym i ognistym temperamentem, w rzeczywistości jest lojalny i wierny. Dopiero w momencie, kiedy ma podstawy do bycia nieufnym, może stać się mściwy.

STRZELEC

Bardzo towarzyski ascendent w Strzelcu korzysta z ognistej natury przy zawieraniu kontaktów, osiąganiu sukcesów i podwyższania samooceny (a także innych). Wspierają zarówno najbliższe osoby ze swojego otoczenia, jak i samych siebie.

KOZIOROŻEC

Podczas gdy ascendent w Koziorożcu czerpie przyjemność z trzymania się struktur i naturalnej kolei rzeczy, charakteryzuje go również wrażliwość, która przejawia się chęcią pomocy i motywowania innych do osiągnięcia celów.

WODNIK

Znak powietrza, od urodzenia jest obrońcą sprawiedliwości. Ten ascendent jest znany z używania szerokiej wiedzy i silnej zdolności do innowacyjnego myślenia na rzecz wspólnego dobra. Zawsze stawia dobro ogółu przed własnym.

RYBY

Ascendent w Rybach jest w stanie przyjąć i wchłonąć wszelkie emocje, które wokół niego krążą. Jako jeden ze znaków wody ma także zdolność do korzystania z intuicji.

 

Lisa Stardust
Proszę czekać..
Zamknij