Znaleziono 0 artykułów
18.01.2021

Podstawy numerologii

18.01.2021
(Fot. © Harley Weir / © ArtPartner)

Numerologia badająca relacje między liczbami i literami pozwala ujawnić nasze prawdziwe pragnienia. Jak interpretować znaczenie imienia i daty urodzenia, by lepiej zrozumieć samą siebie i innych?

Początki numerologii sięgają czasu między 569 a 470 r. p.n.e. Już grecki filozof Pitagoras badał metafizykę liczb, wierząc, że każdą z nich można sprowadzić do pojedynczej cyfry od 1 do 9. Uważał, że gdy zrozumiemy znaczenie pojedynczych cyfr, uda nam się pojąć naszą duchowość. 

Kabała, księga zawierająca teksty wyjaśniające żydowski mistycyzm, używa 22 liter hebrajskiego alfabetu, by odnaleźć numerologiczne znaczenie imienia. Każdej literze przypisuje się liczby, które dodaje się do siebie. Technika ta była najpierw używana przez kabalistycznych filozofów jako sposób ukrywania tekstów Kabały przed niewierzącymi. Z czasem zaczęto ją stosować do odnalezienia życiowej ścieżki.

W starożytnym Babilonie metodologia zwana chaldejską skupiała się na wibracjach liczb od 1 do 8. Cyfra 9 jest w niej święta – łączy z boskością. W tej magicznej technice przeznaczenie odczytuje się z daty urodzenia i liczb przypisanych literom imienia. 

Do współczesnego świata numerologię wprowadziła L. Dow Balliett, wpływowa spirytystka z początku XX wieku. Jej uczennica, dr Juno Jordan, jest odpowiedzialna za wprowadzenie metody jednocyfrowej, której używa się obecnie. 

Znajdź swoją cyfrę numerologiczną

Numer daty urodzenia 

Jeśli urodziłaś się piątego dnia miesiąca, twoją liczbą jest 5. Jeśli urodziłaś się dwudziestego ósmego (liczba dwucyfrowa), dodaj do siebie cyfry (2 + 8 = 10). Liczb daty urodzenia nie trzeba redukować do pojedynczych cyfr. Istotny jest jedynie dzień, nie miesiąc czy rok. Dzięki temu znajdziesz swój szczęśliwy numer. 

Numer ścieżki życiowej 

Opisuje twoją prawdziwą naturę. By odnaleźć swój numer ścieżki życiowej, musisz dodać do siebie numeryczny miesiąc, dzień i rok, w którym się urodziłaś. 

Powiedzmy, że urodziłaś się 27 października 1990 – musiałabyś dodać do siebie cyfry dnia urodzin: 2 + 7 = 9. Następnie dodaj do siebie dwucyfrową 10 (miesiąc październik). Dla przykładu: 1 + 0 = 1. I w końcu rok 1990: 1 + 9 + 9 + 0 = 19. Ponieważ ostatni wynik składa się z dwóch cyfr, rozbijamy go dalej: 1 + 9 = 10. I jeszcze raz, by uzyskać pojedynczą cyfrę, 1. Teraz dodajemy główne cyfry: 9 (dzień urodzenia) + 1 (miesiąc urodzenia) + 1 (rok urodzenia) = 11. Redukujemy go dalej, dodając do siebie cyfry: 1 + 1 = 2. Oznacza to, że numer twojej ścieżki życiowej wynosi 2 – możesz być architektką lub mediatorką. 

Numer przeznaczenia 

Numer przeznaczenia wskazuje pragnienia. By znaleźć numer przeznaczenia, używa się tej samej techniki matematycznej, co do znalezienia numeru ścieżki życiowej. Jednak tym razem wykorzystuje się imię i nazwisko, w których każdej literze przypisuje się liczbę. Każdej literze odpowiada jedna liczba. 

Cyfra 1 odpowiada literom A, J, S.

Cyfra 2 odpowiada literom B, K, T.

Cyfra 3 odpowiada literom C, L, U.

Cyfra 4 odpowiada literom D, M, V.

Cyfra 5 odpowiada literom E, N, W.

Cyfra 6 odpowiada literom F, O, X.

Cyfra 7 odpowiada literom G, P, Y.

Cyfra 8 odpowiada literom H, Q, Z.

Cyfra 9 odpowiada literom I, R.

Znaczenie liczb

Numer 1 reprezentuje niezależną, samowystarczalną, bardzo ambitną i uduchowioną osobowość. To osoba, która roztacza wokół siebie dużo energii. 

Numer 2 reprezentuje cierpliwą i wrażliwą osobę, która nie spieszy się przy podejmowaniu decyzji oraz skupia energię na wzmocnieniu pewności siebie. 

Numer 3 reprezentuje osobę towarzyską, która nie ma problemów z komunikacją, sumienną. To ktoś, kto prawdopodobnie utrzymuje bliską relację z rodzeństwem i lokalną społecznością. 

Numer 4 reprezentuje surową, przestrzegającą przepisów osobę, która szczyci się tym, że stosuje się do norm społecznych i w nich znajduje ukojenie. 

Numer 5 reprezentuje zabawową, pragnącą wolności osobowość. To ktoś, kto podejmuje ryzyko, ale nie jest zbyt odpowiedzialny, jeżeli chodzi o przyziemne zajęcia. 

Numer 6 reprezentuje potrzebę przywództwa i władzy we wszelkich relacjach i obszarach życia. Ma przy tym energię potrzebną do przejmowania kontroli. 

Numer 7 reprezentuje duchowość i intuicję. Osoby z tym numerem mają tendencję do głębokiego zaangażowania w związki.

Numer 8 reprezentuje powiązanie ze światem materialnym, władzą i sukcesem. Łączy się z nią wrodzone pragnienie rządzenia światem. 

Numer 9 reprezentuje koniec. Pozwala nam zauważyć, że kurczowe trzymanie się przeszłości nas ogranicza i że konieczna jest ewolucja. 

Liczby mistrzowskie

W numerologii tylko 11, 22 i 33 są uważane za liczby mistrzowskie, co oznacza, że nie trzeba ich do siebie dodawać, by otrzymać jednocyfrowy wynik. Oto co wyrażają: 

Numer 11 reprezentuje charyzmatyczną osobę, która bardzo dobrze polega na intuicji i używa mocy, by leczyć innych lub pomagać poszukującym oświecenia. 

Numer 22 reprezentuje marzycielską osobowość, która umie przekuwać marzenia w cele. Numer 22 często określa się jako architekta. 

Numer 33 reprezentuje uduchowioną osobowość, która chce pomagać innym.

Znaczenie liczb przy numerze ścieżki życia 

Numer 1 symbolizuje kogoś, kto w przeszłości poświęcił część siebie. 

Numer 2 określa osobowość, która musi wyzbyć się dóbr materialnych. 

Numer 3 reprezentuje osobowość, która w przeszłości nie mogła wyrażać siebie. Z tego powodu tłumi emocje w obecnym życiu. 

Numer 4 może symbolizować kogoś, kto w przeszłości został porzucony przez rodzinę, dlatego często czuje, że brak mu wsparcia. 

Numer 5 reprezentuje egoistyczną osobowość, która uczy się altruizmu. 

Numer 6 musi w tym życiu pracować nad samoakceptacją, która da mu poczucie szczęścia. 

Numer 7 określa kogoś, kto w przeszłości rywalizował z innymi, a teraz uczy się pełnej współczucia współpracy. 

Numer 8 oznacza, że nie żyłaś w prawdziwym świecie. Teraz dopiero musisz zmagać się z trudami.

Numer 9 to ktoś, kto ma negatywne więzi i teraz szuka akceptacji. 

Numer 11 to ktoś, kto nigdy nie podejmował ryzykownych działań.

Numer 22 ma potrzebę bycia w centrum uwagi i błyszczenia w towarzystwie. Musi przestać ukrywać swoje talenty. 

Numer 33 umożliwia dokonywanie wyborów i podejmowanie trafnych decyzji.

Lisa Stardust
Proszę czekać..
Zamknij