Znaleziono 0 artykułów
27.09.2020

Piękne, sławne i szczęśliwe matki

27.09.2020
Victoria Beckham (Fot. Mikael Jansson / Trunk Archive)

Wychowanie dzieci pochłania dużo czasu, energii i skupienia. Jak odnaleźć równowagę między dbaniem o siebie a opieką nad dziećmi? Sławne matki takie jak Victoria Beckham, Lara Stone, Jessica Alba i Serena Williams dzielą się sposobami na macierzyńskie piękno.

Victoria Beckham, projektantka i założycielka Victoria Beckham Beauty

Kiedyś miałam zdecydowanie więcej czasu, żeby skupić się na sobie. Jako matka czwórki dzieci potrzebuję produktów i zabiegów, na których mogę polegać. Zaczęłam wybierać naturalne składniki. Nie chciałabym nigdy używać niczego, co mogłoby dzieciom zaszkodzić. Właśnie chciałam, żeby wszystkie produkty Victoria Beckham Beauty były najwyższej jakości.

Zawsze uczyłam moje dzieci, żeby szukały tego, co im sprawia przyjemność. Dla Harper nasze wspólne dni spa są bardzo ważne. Uwielbia nakładać maseczki na twarz.

Serena Williams, mistrzyni tenisa

Serena Williams (Fot. Ronan McKenzie)

Zawsze bardzo troszczyłam się o skórę. Moja mama nauczyła nas tego w młodym wieku. Moja córka Olympia dołącza do mnie podczas zabiegów pielęgnacji skóry. To nasz wspólny czas. Niedawno zaczęła malować paznokcie – używamy nietoksycznego lakieru, który jest dla niej bezpieczny.

Ostatnio zdaję sobie sprawę z tego, jak jedzenie wpływa na moją skórę. Podczas kwarantanny Olympia i ja spędzamy dużo więcej czasu w kuchni. Przygotowujemy jedzenie, ale bawimy się też różnymi środkami upiększającymi z użyciem naturalnych składników.

Lara Stone, modelka

Lara Stone (Fot. Harley Weir / Art Partner)

Uwielbiałam eksperymentować z makijażem, kiedy byłam nastolatką, ale po dwudziestce, kiedy cały czas pracowałam, straciłam zainteresowanie tym tematem, bo  makijaż był moją codziennością w pracy. Moje priorytety się zmieniły, a gdybym musiała wybierać między farbowaniem odrostów, a spędzaniem czasu z synem, zawsze wybrałabym dziecko. Chociaż teraz, kiedy jest większy i poszedł do szkoły, jest o wiele więcej okazji, żebym zaopiekowała się sobą.

Adriana Lima, modelka

Adriana Lima (Fot. Archiwum własne)

Bycie modelką zmienia wszystko. Piękno i dbanie o siebie czasami przestaje być tak istotne. Kiedy moje dwie córki dojrzały, zdałam sobie sprawę, że naśladują moje zwyczaje i ważne jest dla mnie, aby upewnić się że powielają te dobre. Pozwalam im eksperymentować z makijażem, maseczkami i kremami, ale staram się nauczyć, jak kochać swoją skórę, odżywiać się zdrowo, a także dbać o pozytywne samopoczucie przez medytację.

Alessandra Ambrosio, modelka

Alessandra Ambrosio (Fot. Archiwum własne)

Zawsze starałam się, aby moje przyzwyczajenia urodowe były jak najprostsze. Nie zmieniło się to, gdy urodziłam dzieci. Ważne, by zapewnić sobie czasu dla siebie. Nawet jeśli jest to tylko 15 minut rano na medytację, czy rozciąganie albo jogę, pomaga mi to odnaleźć równowagę i przygotować, na to co przyniesie dzień.

Dodatkowo upewniam się, że uczę moje dzieci, jak dbać o siebie. Każdego ranka robimy pyszne soki i staramy się spędzać czas na świeżym powietrzu.

Charlotte Mensah, specjalistka od włosów

Charlotte Mensah (Fot. Archiwum własne)

Struktura w życiu jest bardzo ważna. Dbanie o nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe nie jest luksusem, tylko koniecznością. Pamiętam, że przez krótki czas po urodzeniu dzieci nie uważałam swojej rutyny za coś ważnego, a skutkiem tego był chaos i cierpienie wszystkich.

Lais Ribeiro, modelka

Lais Riberio (Fot. Archiwum własne)

Odkąd zostałam matką, nauczyłam się jeszcze bardziej upraszczać zwyczaje urodowe. Rano skupiam się na skórze i nakładam lekki makijaż, gdy wychodzę. Poza tym kilka razy w tygodniu daję sobie 10 minut w ciągu dnia na relaks i szybką maseczkę na twarz. Chodzi o znalezienie równowagi między czasem spędzonym z dziećmi i rodziną, a czasem z samym sobą.

Veronika Heilbrunner, influencerka

Veronika Heilbrunner (Fot. Archiwum własne)

Nie sądziłam, że tak bardzo skupiałam się na urodzie przed urodzeniem syna. Zdałam sobie z tego sprawę teraz, gdy nie mam czasu i nie mogę robić większości rzeczy tak jak kiedyś, wszystko muszę robić szybko i sprawnie.

Z drugiej strony, pomogło mi to również skupić się na ważnych rzeczach i wszystkim, czego do tej pory nie próbowałam. Zdecydowanie mniej zależy mi na tym, jak wyglądam, ale to też jest dobra rzecz. Nie masz czasu na obsesję na punkcie piękna, a czasem nawet na to, aby spojrzeć w lustro.

Jessica Alba, aktorka, i założycielka Honest Beauty

Jessica Alba (Fot. Courtesy The Honest Company)

Nadal staram się ćwiczyć dbanie o siebie, jak tylko to możliwe, ale teraz chodzi o to, by improwizować, wprowadzać ją kiedy i gdzie tylko mogę, robić więcej zabiegów w domu (które mogą być równie luksusowe). Staram się stworzyć w łazience otoczenie przypominające spa, a ostatnio zaczęłam robić własne peelingi do ciała.

Moje dziewczyny, Honor i Haven, są na tyle dorosłe, by dołączyć do mnie w zabiegach upiększających. To dla nich zabawa. Uwielbiamy robić razem maski, to czas dla mamy i córki. Odkąd używamy Honest Beauty, nie martwię się o składniki, bo wiem, że są nieszkodliwe i ufam ich recepturom.

Chanel Iman, modelka

Chanel Iman (Fot. Archiwum własne)

Miałam bardzo dużo wolnego czasu, zanim urodziłam dzieci, ale po porodzie nie miałam czasu zupełnie na nic, więc nie mogłam zadbać o siebie tak jak do tego przywykłam. Moje dzieci są teraz dla mnie priorytetem. Mam nianię, więc mogę ćwiczyć. To trudne, bo przez swój zawód wciąż muszę utrzymywać ładną figurę. Staram się znaleźć czas, żeby się pozbierać. Raz w tygodniu układam włosy i nakładam odrobinę makijażu na randkę z mężem.

Miranda Kerr, modelka i założycielka KORA Organics

Miranda Kerr (Fot. Archiwum własne)

Dbanie o siebie zawsze było moim priorytetem, ale z trójką dzieci mam zdecydowanie mniej czasu. Kiedyś mogłam spędzać więcej czasu na makijażu, układaniu włosów, zabiegach upiększających i pielęgnacyjnych. Teraz chodzi jednak o uzyskanie najlepszych rezultatów w ograniczonym czasie, który mam do dyspozycji.

Mam nadzieję, że nauczę moje dzieci, że piękno jest we wszystkim i w każdym. Mam nadzieję, że nauczę je skupiać się na wewnętrznym pięknie w sobie i w innych, niż na tym co jest na zewnątrz. Mam nadzieję, że nauczę je, że bycie zdrowym jest piękne.

Pat Cleveland, modelka

Pat Clevelad (Fot. Getty Images)

Ważne jest, aby wiedzieć, że nie musisz tracić blasku, gdy zostajesz matką. Jesteś jeszcze silniejsza, twoje ciało jest piękniejsze, poczujesz się silniejsza. Przedtem cały czas się stroiłam, a teraz mogę robić to z moją córką.

Sharmadean Reid, założycielka Beautystack

Sharmadean Reid (Fot. Archiwum własne)

Nie miałam do czynienia z dbaniem o siebie, dopóki nie urodziłam syna. Kiedy byłam młodsza, moja praca i życie prywatne były jednym, nie było czasu na odpoczynek.  Odpoczywanie stało się dla mnie ważne, bo chciałam być aktywną mamą.

Udowodniono, że ludzie radzą sobie z dużą ilością stresu, pod warunkiem że mają czas na regenerację. Kiedy Roman był małym dzieckiem, spałam, kiedy tylko on spał, jadłam zdrowo i nie piłam alkoholu, bo chciałam być dla niego jak najlepsza i mieć jak najwięcej energii.

Candice Swanepoel, modelka

Candice Swaneapoel (Fot. Rowan Papier)

Dbanie o siebie zawsze było dla mnie ważne, nie tylko dlatego, że moim zadaniem było dobrze wyglądać, ale dlatego, że nagradzałam się za ciężką pracę i moje ogólne samopoczucie. Od kiedy mam dzieci, mam mało czasu dla siebie, ale jako matka muszę czuć się dobrze. Bycie mamą nie jest wspaniałą pracą, ale jest spełnieniem, więc znajduję dla siebie czas, kiedy jest to konieczne.

Uwielbiam maseczki na twarz, ale mogę je robić tylko wtedy, gdy moje dzieci śpią, inaczej próbują je ściągać i bawić się nimi. Jest taki etap w macierzyństwie, kiedy czujesz się winna, spędzając czas sama ze sobą. Wykonuję więc swoje rytuały w nocy, po tym jak pójdą spać.

Hannah Weiland, projektantka i założycielka firmy Shrimps

Hannah Weiland (Fot. Shaun James Cox)

Zanim urodził się mój syn, miałam zdecydowanie więcej czasu. Często robiłam zabiegi na twarz w Pfeffer Sallub Vaishaly i miałam więcej czasu na inne zabiegi, takie jak akupunktura i refleksologia. Powiedziałabym, że teraz tym bardziej chcę używać produktów tylko naturalnych i cruelty free. Mam dużo mniej czasu, ale mam nadzieję, że gdy mój syn urośnie (ma tylko sześć tygodni), będę mogła znowu mieć różne zabiegi.

Rejina Pyo, projektantka

Rejina Pyo (Fot. Yoong Jang)

Kiedy byłam w domu z bardzo małym dzieckiem, nie dbałam bardzo o urodę. Mycie twarzy i nawilżanie było szczytem mojej pielęgnacyjnej rutyny. Kiedy mój syn trochę podrósł i przestałam karmić piersią, poczułam zmianę, chciałam dbać o swoją skórę i ciało.

Posiadanie dziecka sprawia, że twój mózg jest tak bardzo zajęty, poza martwieniem się o własne życie i pracę, cały czas myślisz tylko o nim. Czuję też, że mogę się wiele nauczyć na temat dbania o siebie, spędzając czas z moim maluchem. On jest tak naturalnie obecny w danej chwili, a ponowna nauka dziecięcej zabawy może być bardzo radosna.

Greta Bellamacina, poetka

Greta Bellamacina (Fot. Oliver Hadlee Pearch)

Zanim miałam dzieci, moje dni były mniej uporządkowane, a moja rutyna urodowa była nieco bardziej doraźna. Zdecydowanie stałam się bardziej świadoma ciała i skóry od czasu posiadania dzieci. Mam dwóch chłopaków, którzy uwielbiają patrzeć, jak nakładam makijaż wieczorem. Patrzą z zachwytem, dotykając wszystkich pędzli.

Anne V, modelka

Anne V (Fot. Archiwum własne)

Przed urodzeniem dzieci, cały czas na świecie jest tylko dla siebie. Od kiedy urodziłam córkę, czas stał się tak cenny. Teraz muszę wybrać między medytacją, a treningiem, muszę sobie zawsze przypominać, że bycie najlepszą wersją siebie jest najważniejsze dla nas obojga.

Molly Sims, modelka

Molly Sims (Fot. Archiwum własne)

Wywodzę się ze świata modelingu. Zawsze dbałam o to, jak wyglądam. Teraz mam szybsze tempo. Moje dzieci widzą, jak dbam o skórę. Patrzą, jak ćwiczę tak jak ja kiedyś patrzyłam, jak moja mama ćwiczy z Jane Fondą.

Tish Weinstock
  1. Uroda
  2. Pielęgnacja
  3. Piękne, sławne i szczęśliwe matki
Proszę czekać..
Zamknij