Znaleziono 0 artykułów
08.12.2020

Tęczowe filmy o świętach

08.12.2020
Happiest season (Fot. materiały prasowe Hulu)

Największe gwiazdy: Cate Blanchett, Kristen Stewart, Sarah Jessica Parker, najpiękniejszy czas w roku: Gwiazdka i wzruszająca fabuła: rodzinne konflikty i pojednania. Oto przepis na świąteczny przebój.

„Happiest Season” (2020): W zgodzie ze sobą

Happiest Season (Fot. materiały prasowe Hulu)

Abby (Kristen Stewart) planuje oświadczyć się swojej dziewczynie Harper (Mackenzie Davis) podczas świątecznego przyjęcia w rodzinnym domu ukochanej. Okazuje się jednak, że Harper nie wyjawiła bliskim, że jest w związku z kobietą. „Happiest Season” to pierwsza świąteczna komedia romantyczna LBGTQ+, niosąca nadzieję w trudnym dla wszystkich roku.

„Wakacje w domu” (1995): Rodzinne starcie

Wakacje w domu (Fot. Shutterstock)

Samotna matka Claudia Larson (Holly Hunter) traci pracę. Wybryki jej 15-letniej córki przyprawiają ją o ból głowy, a myśl o spędzeniu świąt z rodziną nie napawa optymizmem. Nieznośni rodzice, brat gej z nowym chłopakiem, mąż siostry, który nienawidzi gejów. „Wakacje w domu” to film o outsiderach z utalentowaną obsadą. Wisienka na torcie? Jodie Foster w roli reżyserki.

„Rodzinny dom wariatów” (2005): Chwila wytchnienia

Rodzinny dom wariatów (Fot. Shutterstock)

Wielka rola gwiazdy „Seksu w wielkim mieście” Sary Jessiki Parker. Jej Meredith, bezwzględna karierowiczka z Nowego Jorku, ma spędzić Święta z liberalną rodziną swojego chłopaka (Dermot Mulroney) w Nowej Anglii. Gwiazdorska obsada (Diane Keaton, Rachel McAdams, Claire Danes i Luke Wilson), przebojowa gra Parker i wątek miłości pary jednopłciowej – oto film, który przyprawi o łzy wzruszenia i śmiechu.

„Tęczowych Świąt!” (2009): Niespodzianka!

Make the Yuletide Gay (Fot. Alamy)

W trakcie bożonarodzeniowej przerwy na studiach, Gunn (Keith Jordan) wraca do rodzinnego domu. Chłopak, który nie wyjawił rodzicom, że jest gejem, nie spodziewa się, że jego partner (Adamo Ruggiero) postanowi zrobić mu niespodziankę i go odwiedzić.

„Kochajmy się od święta” (2015): Przy świątecznym stole

 

Dziesięć lat po premierze „Rodzinnego domu wariatów” Diane Keaton powraca jako głowa innej rodziny. Tym razem dołączyli do niej Timothée Chalamet, Olivia Wilde, Amanda Seyfried i John Goodman. O ile fabuła filmu jest dość banalna, o tyle dialogi błyskotliwe i dowcipne.

„Carol” (2015): Przełamując tabu

Carol (fot. Shutterstock)

Filmowa adaptacja powieści „The Price of Salt” Patricii Highsmith z Cate Blanchett w roli głównej. Boże Narodzenie, 1952 rok. Carol zakochuje się w młodszej ekspedientce Therese (Rooney Mara). Nakręcony ze smakiem melodramat w reżyserii Todda Haynesa to kronika rodzącego się romansu dwóch kobiet w czasach, gdy homoseksualizm był tematem tabu.

„Cukiernik” (2017): Ponad podziałami

The Cakemaker (Fot. Shutetrstock)

Izraelsko-niemiecki dramat o piekarzu Thomasie (Tim Kalkhofie), który zakochuje się w żonatym Izraelczyku Orenie. Gdy dowiaduje się o śmieci ukochanego, udaje się do Jerozolimy i zaprzyjaźnia z wdową (Sarah Adler). „Cukiernik” jest świadectwem tego, co łączy nas wszystkich, niezależnie od pochodzenia i religii.

Freddie Braun
Proszę czekać..
Zamknij