Znaleziono 0 artykułów
24.05.2021

Ulubione ekologiczne marki Belli Hadid

24.05.2021
W Ninamounah (Fot. Shutterstock)

Amerykańska supermodelka wspiera niezależne marki, które działają zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wybraliśmy kilka najlepszych.

Bode

Bella Hadid dołączyła do fanklubu Emily Adams Bode podczas lockdownu w marcu 2020 roku, zamieszczając na Instagramie serię zdjęć w „ulubionej żółtej kurtce” od projektantki. Kilka miesięcy później w Nowym Jorku założyła sweter marki Victoria i spodnie Playboy od Soulland, udowadniając, że ekologiczne projekty Bode są naprawdę uniwersalne.

Juliet Johnstone

Kolejnym dodatkiem do garderoby Belli Hadid były ręcznie malowane spodnie Juliet Johnstone, artystki z Los Angeles, z motywami kwiatowymi i słowami „baby” i „love”. Wykorzystując stare spodnie Dickies i Carhartt, ubrania Johnstone z recyklingu są naprawdę wyjątkowe.

Tank Air

Wprowadzony na rynek w 2019 roku Tank Air szybko zdobył serce Hadid kwiatową mini w stylu lat 60. Marka wykorzystuje resztki tkanin, aby zmniejszyć wpływ na środowisko, a wszystkie rzeczy szyje lokalnie w Los Angeles.

Ninamounah

Podobne artykułyNajlepsze stylizacje Belli HadidJulia Hobbs Amsterdamska marka Ninamounah po raz pierwszy zwróciła uwagę Hadid podczas tygodnia mody haute couture w styczniu 2020 roku, kiedy modelka wystąpiła w wyciętym topie i dżersejowej sukience. Działając pozasezonowo, Ninamounah dekonstruuje istniejące elementy – garnitury w prążki, duże koszule i kurtki motocyklowe, by stworzyć nowe projekty.

By Far

Fot. Getty Images

Dzięki akcesoriom inspirowanym latami 90. widzianym często na Instagramie, By Far szybko zyskało status marki kultowej, a Hadid (która jest regularnie widywana z torebką „Rachel”, nazwaną na cześć postaci Jennifer Aniston z „Przyjaciół”) należy do grona jej wiernych fanów. By Far dba o to, aby materiały pochodziły z odpowiedzialnych źródeł, i kładzie nacisk na rzemiosło i redukcję odpadów.

Aya Muse

W 2018 roku Hadid nie rozstawała się z szortami biker od Aya Muse z Los Angeles. Emily Ratajkowski, Kaia Gerber i Dua Lipa też pokochały dzianiny marki. Aya Muse wykorzystuje w kolekcjach 95 proc. przędzy pochodzącej z recyklingu oraz pracuje nad wyeliminowaniem plastiku jednorazowego użytku z fabryk i opakowań.

Re/Done

Fot. Getty Images

Biorąc pod uwagę zamiłowanie modelki do wszystkiego co vintage, nie jest niespodzianką, że Hadid należy do fanek Re/Done, które rozpoczęło działalność od dawania starym lewisom drugiego życia. Teraz idzie o krok dalej. Na stronie internetowej uruchamia sekcję odsprzedaży, zapewniając, że denim z recyklingu może być noszony tak długo, jak to możliwe.

 

 

Emily Chan
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Ulubione ekologiczne marki Belli Hadid
Proszę czekać..
Zamknij