Znaleziono 0 artykułów
14.01.2021

Horoskop urodzeniowy

14.01.2021
(Fot. FELICITY INGRAM / TRUNK ARCHIVE)

Gdy wyznaczysz położenie planet i znaków zodiaku w momencie twoich narodzin, dowiesz się, kim jesteś. Astrolożka Lisa Stardust wyjaśnia, jak to zrobić.

Najstarszy rysunek przedstawiający horoskop urodzeniowy został odkryty w chorwackiej jaskini. Datowany jest na ponad 2000 lat wstecz, co sugeruje bardzo wczesne zainteresowanie ludzi astrologią. W dzisiejszych czasach horoskop urodzeniowy używany jest jako sposób na głębsze zrozumienie siebie, naszych relacji z innymi i miejsca, jakie zajmujemy na tym świecie.

Czym jest astrologiczny horoskop urodzeniowy?

Astrologiczny horoskop urodzeniowy to mapa ustawienia planet dokładnie w momencie naszego urodzenia. Nie ma więc dwóch takich samych horoskopów. Jest 12 znaków zodiaku – Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby – i 12 domów (pierwszy, drugi itd.).

Każdy znak zodiaku ma inną wibrację, a każdy dom reprezentuje inny aspekt i obszar naszego życia (naukę, rodzinę, miłość, zdrowie, pracę). By zrozumieć ludzką psychikę, astrologowie biorą pod uwagę Słońce i Księżyc, 8 planet (Merkury, Wenus, Jowisz, Mars, Saturn, Uran, Neptun, Pluton) oraz węzły księżycowe północny i południowy (więcej o nich w dalszej części tekstu).

Określając, jakie planety i znaki zodiaku znajdowały się w konkretnych astrologicznych domach w momencie naszego urodzenia, możemy zajrzeć w głąb siebie.

(Fot. MARCUS SCHÄFER - TRUNK ARCHIVE)

Czym są domy w horoskopie urodzeniowym?

Podobne artykułyHoroskop na 2021 rokMadame Blawatsky Horoskop urodzeniowy podzielono na 12 osobnych sekcji zwanych domami. Każdy dom reprezentuje inną dziedzinę życia.

Dom I (znany również jako Ascendent)

W horoskopie urodzeniowym reprezentuje ciebie. Wskazuje, jak się zachowujesz i co inni widzą w tobie na pierwszy rzut oka. Jeśli w twoim pierwszym domu znajdują się planety, mają istotne znaczenie dla twojej osobowości, energii i aury, jaką wokół siebie roztaczasz.

Dom II

Reprezentuje finanse osobiste. Określa, ile możesz zarobić, a także pokazuje wrodzone ci pragnienie posiadania dóbr materialnych oraz dążenie do pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Dom III

Tu znajdziesz wskazówki dotyczące edukacji i komunikacji z innymi. Ten dom opisuje też twoje relacje z rodzeństwem i domownikami.

Dom IV

Jakie są twoje wartości i życie rodzinne? W domu IV dowiesz się, jak wyglądają twoje osobiste fundamenty, a także jak kochasz i dbasz o dzieci oraz dom.

Dom V

To dom przyjemności, zabawy, kreatywności i niezobowiązujących randek. Tu dowiesz się, kiedy i w kim się zakochasz, jak będzie to wyglądało oraz jakie randki lubisz.

Dom VI

Reprezentuje zdrowie, codzienne nawyki i to, jak o siebie dbasz. Jeśli szukasz wymówki, by zorganizować sobie dzień w spa, sprawdź tu, kiedy go zaplanować, by przyniósł najlepsze rezultaty.

Dom VII

To, kogo i jak kochasz, jest definiowane przez ten obszar horoskopu urodzeniowego. Gdy do niego zajrzysz, możesz znaleźć idealną dla ciebie osobę.

Dom VIII

Tu pokazana jest osobista transformacja. Możesz zobaczyć, jak będziesz się z czasem zmieniać. Zajrzyj tu, by zobaczyć, jak wygląda twoja sytuacja z długiem na karcie kredytowej, opłatami za uczelnię czy podwyżkami w pracy.

Dom IX

W domu IX znaleźć można informacje na temat wyższego wykształcenia, podróży, filozofii i przygód. Gdy do niego zajrzysz, możesz dowiedzieć się, czego uczysz się z przyjemnością oraz jak wypracować światopogląd.

Dom X

To dom wizerunku publicznego – tego, czym się dzielisz z innymi i jak chcesz być postrzegana przez świat. Reprezentuje również twój status i zawodowe powołanie.

Dom XI

Ten dom definiuje, jakie przyjaźnie i związki zawierasz, do jakich należysz grup i społeczności. Co bardziej istotne, widać tu też przyjaciół, którzy cię wspierają i walczą o te same sprawy, co ty.

Dom XII

Zajrzyj do niego, by dowiedzieć się, jakie marzenia i wizje przyszłości są ci bliskie. Ta część horoskopu uczy, że oczyszczając myśli i wsłuchując się w to, co podpowiada intuicja, możesz znaleźć rozwiązania wszystkich problemów.

(Fot. John Rawlings/Condé Nast via Getty Images)

Czym są znaki zodiaku?

Podobne artykułyRenesans astrologiiJulia Właszczuk12 znaków zodiaku pochodzi od 12 konstelacji gwiazd. Każdy znak reprezentuje czas, w którym słońce oświetla poszczególne konstelacje.

Baran

Baran jest kardynalnym znakiem żywiołu ognia i pierwszym znakiem zodiaku. Osoby spod tego znaku znane są z impulsywnej i odważnej osobowości.

Byk

Byk jest znakiem żywiołu ziemi. Cechy, z których jest znany, to zmysłowość, artystyczna dusza i upór.

Bliźnięta

Bliźnięta to znak powietrza, znany z dwoistej natury i intelektu.

Rak

Rak to kardynalny znak wody, wrażliwy emocjonalnie.

Lew

Lew to znak ognia, znany z ostentacyjnego zachowania, szczodrości i lojalności.

Panna

Panna jest zmiennym znakiem żywiołu ziemi, znanym z analitycznej natury.

Waga

Waga to kardynalny znak żywiołu powietrza, który potrafi odnajdywać balans, harmonię i pokój, zarówno w dziedzinie prawa, jak i związkach.

Skorpion

Skorpion to stały znak wody, który jest pełen pasji.

Strzelec

Strzelec jest zmiennym znakiem żywiołu ognia, znanym z akceptacji, afirmacji i zainteresowania filozofią.

Koziorożec

Koziorożec to kardynalny znak żywiołu ziemi, który jest refleksyjny, zdyscyplinowany i pracowity.

Wodnik

Wodnik to stały znak powietrza, znany z postępowego myślenia i humanitarnej osobowości.

Ryby

Ryby to zmienny znak wody, charakteryzujący się intuicją, kreatywnością i sentymentalnym podejściem do życia.

Jakie planety są ważne w astrologii?

(Fot. Getty Images)

Podobne artykułyHoroskop na styczniowy nówPola Godot Każda planeta reprezentuje inną część naszej duszy. Planety pokazują, jak się zachowujemy oraz jak reagujemy wobec innych ludzi i określonych sytuacji. Zapisana jest w nich też pasja i determinacja potrzebna nam, by spełniać marzenia.

W domu możesz mieć jedną lub kilka planet, możesz też nie mieć żadnej (każda z tych sytuacji występuje powszechnie). Pomyśl o planetach jako przyprawach, które dodają domom smaku. Każda planeta to naturalny władca znaku. Znajdując się w znaku, którym włada, planeta może osiągnąć swoją najczystszą formę.

Słońce

Najprościej rzecz ujmując, słońce to nasze ego, determinacja i wola. W ciągu roku kalendarzowego słońce okrąża wszystkie znaki zodiaku.

Księżyc

Księżyc zmienia znaki co dwa i pół dnia. Reprezentuje tę naszą część, której nie możemy wyrazić – nasze emocje, wspomnienia i poczucie bezpieczeństwa. Pokazuje też, jak o siebie dbamy. Księżyc może nam pomóc w odnalezieniu prostego, relaksującego sposobu na pozbycie się napięcia. Jego położenie w horoskopie pomoże nam dowiedzieć się, jak się odstresować przez harmonizację z fazami Księżyca.

Merkury

Merkury to planeta komunikacji, podróży i bieżących wydarzeń. Pokazuje, jak wyrażamy swoje poglądy w stosunku do innych. Gdy dzień nie jest najlepszy, Merkury może też reprezentować plotki i pogłoski, które nie są w stu procentach prawdziwe.

Wenus

Wenus to planeta miłości, przywiązania, zmysłowości, romantyzmu i pieniędzy. Pozwala nam zrozumieć, jak kochamy i troszczymy się o innych, na jakie luksusowe wydatki lubimy poświęcać ciężko zarobione pieniądze oraz co rozpala naszą pasję. Jeśli szukasz sposobu na uatrakcyjnienie zwyczajów pielęgnacyjnych, zobacz, gdzie znajduje się Wenus w stosunku do twojego znaku i domu. Pokaże ci ona, jak lepiej zatroszczyć się o swoją skórę i jak poprawić wygląd makijażem.

Jowisz

Ta szczęśliwa planeta pokazuje, jak rozwijać umysł. Reprezentuje też rozwój duchowy, podróże i szlachetne przekonania. Pomaga znaleźć inteligentną odpowiedź na problemy emocjonalne.

Mars

Ta w gorącej wodzie kąpana planeta lubi podejmować działania, kłócić się i walczyć. Skutkiem ubocznym tej energii jest to, że Mars napędzany jest tragediami i chaosem, a nawet pragnie konfrontacji, by zaspokoić pragnienia seksualne.

Saturn

Karmiczna planeta Saturn mówi o zaangażowaniu, stabilizacji, porządku społecznym i ograniczeniach na nas narzucanych. Może też być dość oszczędny i niezdolny, by dawać z siebie więcej, niż otrzymuje, zarówno w miłości, jak i finansach.

Uran

Gdy chcemy porozmawiać o zmianach w życiu osobistym i społecznym, przyglądamy się buntowniczemu Uranowi, który uświadamia nam wszelkie przejawy niesprawiedliwości.

Neptun

Iluzoryczny Neptun może nas zmylić, ale gdy jesteśmy świadomi naszych marzeń, pozwala nam dostrzec i wykorzystać drzemiącą w nas artystyczną duszę i kreatywne sentymenty. Z tą planetą mocno związane są emocje.

Pluton

Zmiany są dobre, ale strach może przeszkadzać nam w rozwoju i osiąganiu celów. Pluton napędza nas w zmianach, nawet gdy się im opieramy.

Węzeł księżycowy północny

Węzeł księżycowy północny reprezentuje nasze prawdziwe powołanie. Pokazuje, co chcemy osiągnąć. Może sprawić, że będziemy czuć się trochę niekomfortowo, bo to nowa podróż dla naszej duszy.

Węzeł księżycowy południowy

Oto kim byliśmy i kim chcieliśmy być w poprzednich życiach. W obecnym życiu odpuszczamy to sobie, by stać się najlepszymi wersjami siebie.

Jak stworzyć horoskop urodzeniowy?

(Fot. Lightfield Studio)

Powiedzmy, że urodziłaś się 1 sierpnia 1995 roku o 9.20 w Londynie. Najpierw narysuj horoskop. Można to zrobić tutaj. Musisz do tego znać swoją datę i godzinę urodzenia oraz miejsce, w którym przyszłaś na świat.

Jak widzisz, horoskop urodzeniowy ma formę koła. Zacznij poruszać się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, w miejscu gdzie litery „AC” zaznaczają ascendent – punkt początkowy horoskopu.

W tym przypadku ascendent/dom I rządzony jest przez Pannę, której naturalnym władcą planetarnym jest Merkury. Oznacza to analityczną osobowość. Mars też jest w pierwszym domu Wagi. Efektem tej energii jest wzmocniona, aktywna wibracja.

Dom II rządzony jest przez Wagę, co oznacza, że sprawy finansowe są traktowane z należytą dbałością, a zyski osiągane są dzięki partnerskiej współpracy.

Dom III rządzony jest przez Skorpiona, co wskazuje na potrzebę prawdy w każdej formie komunikacji. Tę energię czuje się też przez obecność Plutona w Skorpionie w domu III. Jowisz znajduje się w domu III przez stopień w Strzelcu, co oznacza pragnienie rozmów, których celem ma być zrozumienie siebie.

Aby kontynuować czytanie horoskopu urodzeniowego, poruszaj się dalej po kole, korzystając ze wskazówek znajdujących się powyżej.

Lisa Stardust
Proszę czekać..
Zamknij