Znaleziono 0 artykułów
27.04.2020

Wirtualne spotkanie z Anne Applebaum

27.04.2020
(Fot. Maciej Zienkiewicz/Agencja Gazeta/materiały prasowe)

Wydawnictwo OsnoVa i Muzeum POLIN zapraszają do udziału w dyskusji wokół książki Pawła Potoroczyna „Matka Polka”, będącej zapisem rozmów dziennikarza z pisarką i laureatką nagrody Pulitzera. Spotkanie w ramach Czytelni POLIN odbędzie się 28 kwietnia.

Anne Applebaum jest dziennikarką „The Atlantic” oraz wykładowczynią na Johns Hopkins University, gdzie prowadzi badania nad dezinformacją. Wcześniej przez 15 lat była redaktorką „The Washington Post”. Na swoim koncie ma kilka książek, w tym „Czerwony głód”, „Za żelazną kurtyną” i „Gułag”. Za ten ostatni tytuł, opowiadający historię systemu obozów pracy przymusowej w ZSRR, otrzymała prestiżową nagrodę Pulitzera.

Teraz pisarka sama została bohaterką książki. Paweł Potoroczyn, dyplomata, autor nominowanej do nagrody Nike powieści „Ludzka rzecz” i publicysta „Tygodnika Powszechnego” i „Rzeczpospolitej”, zaprosił Applebaum do wspólnych rozmów, które później zebrał w książce „Matka Polka”. W szczerzym wywiadzie autorka dzieli się przemyśleniami dotyczącymi zmian i procesów, które kształtują nasz świat, wyjaśnia skąd jej zainteresowanie Rosją, opowiada o własnych życiowych wyborach, w tym, dlaczego zdecydowała się przyjąć polskie obywatelstwo i zamieszkać w Polsce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Z dumą i radością przedstawiamy bohaterkę naszej najnowszej książki! Anne Applebaum, światowej sławy dziennikarka i pisarka, zdobywczyni Pulitzera za książkę „Gułag” udzieliła wywiadu rzeki Pawłowi Potoroczynowi. W książce zatytułowanej „Matka Polka” opowiada o swoich życiowych wyborach, fascynacji Rosją, stosunku do Polski i Polaków, a także dzieli się refleksjami dotyczącymi zmian zachodzących w świecie. Ze względu na rozprzestrzenianie się pandemii przenieśliśmy premierę książki na 2 września 2020 roku. Piszemy o niej jednak już dziś, ponieważ chcielibyśmy zaprosić Państwa do Czytelnia POLIN na spotkanie z Anne Applebaum i @potoroczyn, które odbędzie się 28 kwietnia o godz. 19.30. Rozmowę poprowadzi @p_krasko /TVN. Link do wydarzenia w bio. #AnneApplebaum #PolinMuseum #czytelniaPOLIN #MatkaPolka #PawełPotoroczyn #PiotrKraśko #książka #wywiad #OsnovaPublishing #wydawnictwoosnova @polinmuseum

A post shared by Osnova Publishing (@osnovapublishing) on

Na te i inne pytania laureatka Pulitzera odpowie również podczas spotkania wokół książki organizowanego przez wydawnictwo OsnoVa i Muzeum POLIN, które odbędzie się 28 kwietnia w przestrzeni wirtualnej. Ponieważ w związku z pandemią premiera „Matki Polki” została przesunięta na wrzesień, spotkanie będzie miało charakter przedpremierowy. Rozmowę poprowadzi Piotr Kraśko. Wydarzenie dedykowane Czytelni POLIN z udziałem Anne Applebaum jest dostępne pod linkiem.

„Matka Polka” to kolejna publikacja wydawnictwa OsnoVa o niezwykłej kobiecie. Nakładem wydawnictwa ukazały się takie pozycje jak słynny esej Virginii Woolf „Własny pokój”, wzbogacony o portrety sześciu Polek (Magdy Cieleckiej, Edyty Bartosiewicz, Joanny Bator, Ewy Woydyłło, Martyny Wojciechowskiej i Katarzyny Kozyry) autorstwa Sylwii Chutnik i Karoliny Sulej, powieść Vincenta V. Severskiego „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek” opowiadającą o jednej z najbardziej znanych agentek II wojny światowej oraz „Piekielna nieobecność” Magdy Umer, w której piosenkarka opowiedziała o przyjaźni z dziennikarką Zuzanną Łapicką.

Premiera książki „Matka Polka” zaplanowana jest na 2 września 2020 roku.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij