Znaleziono 0 artykułów
19.03.2020

Wirtualne wizyty w Muzeum POLIN

19.03.2020
Muzeum POLIN (Fot. Krzysztof Chojnacki/East News)

W ramach akcji „Muzeum POLIN w Twoim Domu” przygotowano wybór spacerów po wystawach, podcastów i relacji wideo ze spotkań z takimi gośćmi jak Agnieszka Holland, Norman Davies i Marcin Wicha. 

W obliczu pandemii instytucje kulturalne na całym świecie zmuszone były zamknąć swoje drzwi dla zwiedzających. W tym trudnym czasie wiele z nich postanowiło jednak udostępnić swoje zbiory, materiały i wydarzenia online. I tak nie wychodząc z domu, możemy odwiedzić pałac w Wersalu, obejrzeć broadwayowski musical albo sięgnąć po jeden z tysięcy dostępnych ebooków

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W najbliższym czasie #zostańwdomu i śledź #PolinMuseumOnline 🙏😊 Dziś ruszyliśmy z serią wpisów, w których znajdziecie podcasty, video z dyskusji, wykładów i spacery z udziałem znakomitych gości. Na początek przypominamy świetną dyskusję z udziałem A. Holland, N. Hatalskiej, N. Daviesa i T. Snydera "Historia jutra - spór o pamięć, fakty i fikcję w czasach Internetu?". Podczas dyskusji padły istotne pytania o to, czy Google i Facebook zagrażają naszej wolności, a także co może obronić nas przed nacjonalizmem i populizmem. Zajrzyjcie na http://bit.ly/dyskusje_1 (klikamy link w naszym stories). Dobrego słuchania! #zostańwdomu #zpolinmuseum. ________________ #rekomendacje #polinmuseum #kultura #dyskusja #budynekmuzeum #muzeum #museum #warszawa #warsaw #architecture #podcast #historia #history #snyder #holland #hatalska #davies

Post udostępniony przez Muzeum POLIN (@polinmuseum)

Do grona instytucji, które zdecydowały się zaprosić odwiedzających do przestrzeni wirtualnej, dołączyło Muzeum POLIN. Ponieważ warszawska instytucja pozostanie zamknięta przynajmniej do 25 marca, a wszystkie dotychczasowe wydarzenia zostały odwołane, muzeum przygotowało specjalną akcję „Muzeum POLIN w Twoim Domu”. 

W ramach akcji na stronie POLIN udostępniono, m.in. wyjątkowy wybór spacerów po wystawach muzeum. Poprzez aplikację Google Arts&Culture bez wychodzenia z domu można zwiedzić wystawę „1000 lat historii Żydów polskich”, dzięki której można poznać losy ludności żydowskiej od średniowiecza do współczesności. W ramach projektu możemy wziąć udział w wirtualnym spacerze po wystawie. Oprowadzi nas po niej Krystyna Czubówna. 

Wystawa stała w Muzeum POLIN (Fot. M. Starowieyska, D.Golik / Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN)

Dzięki „Muzeum POLIN w Twoim Domu” możemy również oglądać wirtualne spotkania ze znanymi osobistościami ze świata sztuki i kultury, takimi jak Marian Turski, Agnieszka Holland, Norman Davies i Marcin Wicha. W ramach akcji na stronie muzeum znajdziemy również relacje wideo z debat, warsztatów i wykładów, a także podcasty podejmujące tematy związane z muzeum, wystawą stałą i wystawami czasowymi. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij