Znaleziono 0 artykułów
15.09.2022

Zysk Patagonii przekazany na walkę z kryzysem klimatycznym

15.09.2022
Fot. Getty Images

Patagonia od ponad 50 lat wyznacza najwyższe standardy dbałości o środowisko – od recyklingu po ochronę lasów. Teraz jej zysk przyczyni się do walki z kryzysem klimatycznym. Yvon Chouinard, założyciel i właściciel marki, oddał ją organizacji non-profit. Cały zysk przekazany zostanie na cele środowiskowe.

Właściciel Patagonii Yvon Chouinard zdecydował się oddać firmę, której wartość wyceniana jest na ok. trzy miliardy dolarów. Chouinard przeniósł ją i jej środki do nowo założonych fundacji non-profit i funduszu. Według „New York Timesa”, akcje, które uprawniają do głosowania (ok. 2 proc. całej wartości firmy) przekazane zostaną funduszowi Patagonia Purpose Fund, natomiast pozostałe 98 proc. trafi do Holdfast Collective. Pieczę nad funduszem będzie sprawować Chouinard razem z inwestorami. Organizacja dopilnuje, aby Patagonia pozostała wierna zasadom zrównoważonego rozwoju. Wszystkie zyski z firmy, które nie zostaną zainwestowane w nią z powrotem, pójdą do Holdfast Collective, organizacji non-profit, która zajmuje się walką o zrównoważony rozwój. Ten ruch ma na celu to walkę z kryzysem klimatycznym.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Patagonia (@patagonia)

 

„Zamiast czerpania korzyści z natury i zamieniania ich w bogactwo dla inwestorów, użyjemy zysku, jaki generuje Patagonia, aby chronić źródło wszelkiego zysku”, napisał Chouinard w oświadczeniu. „Minęło już prawie 50 lat, odkąd zaczęliśmy swój eksperyment związany z odpowiedzialnym biznesem. Dopiero się rozkręcamy. Jeśli mamy jakąkolwiek nadzieję na to, że nasza planeta będzie czuć się dobrze, na czym zależy nam bardziej, niż na rozwijającym się biznesie, za 50 lat wszyscy będziemy musieli użyć wszystkich źródeł, jakie mamy”, dodał.

Marka ogłosiła także zmiany na Twitterze, tłumacząc, dlaczego chwilo nie działa strona internetowa. „Hej, przyjaciele, właśnie oddaliśmy naszą firmę Matce Ziemi. Okej, jest to trochę bardziej skomplikowane, ale jesteśmy dzisiaj zamknięci, bo celebrujemy ten nowy plan, aby ocalić nasz jedyny dom. Jutro wrócimy”, napisali.

Iga Trydulska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Zysk Patagonii przekazany na walkę z kryzysem klimatycznym
Proszę czekać..
Zamknij