Znaleziono 0 artykułów
17.08.2021

Wszystko, co wiemy o nowym filmie Wesa Andersona

17.08.2021
Od lewej: Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Tom Hanks (Fot. Getty Images)

Choć ostatni film Wesa Andersona „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” do kin wejdzie dopiero w niedzielę 22 sierpnia, reżyser już pracuje nad kolejną produkcją. W owiany tajemnicą projekt zaangażowane są największe gwiazdy Hollywood. Oto wszystko, co do tej chwili wiadomo na temat filmu, którego tytułu na razie nie znamy.

Obsada

Największe emocje budzi, jak to u Andersona, gwiazdorska obsada. Wśród aktorów i aktorek wymienia się weteranów filmów Wesa, w tym Tildę Swinton, dla której po „Kochankach z Księżyca. Moonrise Kingdom” (2012), „Grand Budapest Hotel” (2014), „Wyspie psów” (2018) i „Kurierze Francuskim z Liberty, Kansas Evening Sun” (2021) jest to już piąta współpraca z reżyserem. Pojawią się również znani z jego poprzednich filmów Jason Schwartzmann, Adrien Brody i Bill Murray. Po raz pierwszy w produkcji reżysera wystąpi Scarlett Johansson („Czarna wdowa”, „Lucy”).

Na ekranie zobaczymy także Toma Hanksa („Forrest Gump”, „Zielona mila”) i Margot Robbie („Wilk z Wall Street”, „Pewnego razu… w Hollywood”), którzy mają zagrać drugoplanowe role.

Twórcy

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Wes Anderson. To jedenasty pełnometrażowy obraz reżysera, w którego filmografii znajdziemy takie produkcje, jak „Grand Budapest Hotel” (2014), „Podwodne życie ze Steve’em Zissou” (2004) czy „Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom” (2012).

Fabuła

Wprawdzie, jak przyznał sam Anderson, jeszcze nie czas na ujawnianie szczegółów, w kuluarach mówi się, że głównym wątkiem filmu będzie historia miłosna.

Miejsce akcji

Zdjęcia rozpoczęły się w połowie ubiegłego tygodnia w Hiszpanii, ale zgodnie z sugestią Tildy Swinton, „akcja filmu nie będzie się toczyła w tym kraju”. Słowa aktorki potwierdzają doniesienia zagranicznej prasy – jak podaje portal „El Pais”, w miasteczku Chinchón, położonym około 50 km na południowy wschód od Madrytu, pojawiła się scenografia imitująca pustynne pejzaże.

Premiera

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana. Przewiduje się jednak, że pierwszy etap prac – zdjęcia – skończą się już pod koniec września.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij