Znaleziono 0 artykułów
01.04.2022

Wszystko, co wiemy o serialu „Ród smoka”

01.04.2022
Fot. Materiały prasowe

Już 22 sierpnia powrócimy do świata stworzonego przez George’a R.R. Martina, autora „Gry o Tron”. W serialu „Ród smoka” dowiemy się, jak ród Targaryenów zbudował swoje imperium.

Fabuła serialu „Ród smoka”

„Ród smoka” powstał na podstawie jednej z powieści George’a R.R. Martina, „Ogień i krew”. Akcja serialu rozgrywa się 200 lat przez wydarzeniami znanymi z „Gry o Tron”. W dziesięcioodcinkowej serii poznamy historię rodu Targaryenów, który wydał na świat Daenerys. 

Obsada serialu „Ród smoka”

W rolach głównych występują: Paddy Considine (Viserys Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Emma D’Arcy (Rhaenyra Targaryen), Steve Toussaint (Lord Corlys Velaryon), Eve Best (Księżniczka Rhaenys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria), Fabien Frankel (Criston Cole) oraz Rhys Ifans (Otto Hightower).

Twórcy

Współtwórcą i producentem wykonawczym jest George R.R. Martin, który opisał pierwszy odcinek „Rodu smoka”, jako: – Emocjonujący, mocny i mroczny. Za scenariusz odpowiedzialni są Ryan Condal i Sara Hess. Za kamerą stanęli Miguel Sapochnik, Clare Kilner, Geeta V. Patel i Greg Yaitanes. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią też Jocelyn Diaz, Vince Gerardis, Ron Schmidt.

Fot. Materiały prasowe

Zwiastun

Data premiery 

„Ród smoka” zadebiutuje na platformie HBO oraz HBO Max już 22 sierpnia.

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Wszystko, co wiemy o serialu „Ród smoka”
Proszę czekać..
Zamknij