Znaleziono 0 artykułów
29.04.2021
Artykuł partnerski

Sposób na młodość: wypełniacze z kwasem hialuronowym

29.04.2021
Fot. Materiały prasowe

Jak zachować gładką skórę na dłużej? Prawdziwym eliksirem młodości jest kwas hialuronowy. Włoska marka Infini zastosowała ten składnik w wypełniaczach.

Kwas hialuronowy, występujący naturalnie w naszej skórze, sprawia, że jest gładka, promienna i idealnie nawilżona. W miarę upływu czasu jego ilość spada, przez co skóra traci młodzieńczy wygląd. Naukowcy już w latach 30. XX wieku próbowali znaleźć rozwiązanie tego problemu. Ale wyizolowany przez nich kwas hialuronowy pochodzenia zwierzęcego bardzo często wywoływał reakcje alergiczne. Pionierskie zabiegi z użyciem kwasu wiązały się więc z dużym ryzykiem.

Fot. Materiały prasowe

Dzięki rozwojowi nauki i bioinżynierii technologicznej na rynku jest już dostępny kwas hialuronowy powstający w wyniku zaawansowanych procesów fermentacji bakteryjnych, pochodzący z niepatogennych szczepów Streptococcus Equi. Uzyskany tą drogą kwas hialuronowy ma niemal identyczną budowę chemiczną jak ten u człowieka. Odkryciem w pełni bezpiecznej i biokompatybilnej substancji odmładzającej zapoczątkowało rewolucję w świecie kosmetyki. Wieloletnie badania nad opracowaniem wypełniacza idealnego zaowocowały powstaniem innowacyjnych produktów z portfolio marki Infini.

Fot. Materiały prasowe

Do stworzenia produktu użyto wyłącznie kwasu hialuronowego pochodzenia nieodzwierzęcego o specyficznej konstrukcji. Unikatowa budowa łańcuchów kwasu gwarantuje doskonałe właściwości reologiczne i dynamiczne kwasów Infini. Dzięki wieloetapowemu systemowi produkcji i technologii napowietrzania kwas jest wyjątkowo plastyczny i łatwo integrujący się z tkanką. Dynamiczna struktura Infini Premium Filler sprawia, że  produkty nie zmieniają ekspresji mimicznej, nie migrują i pozwalają na zachowanie naturalnej geometrii twarzy. Wszystkie wypełniacze Infini są oparte o kwas hialuronowy wyprodukowany w Europie i posiadają europejską certyfikacją medyczną.

Fot. Materiały prasowe

Wypełniacze Infini Premium Filler to oparte o nowatorskie kwasy hialuronowe medyczne wyroby iniekcyjne o wyjątkowych parametrach i klinicznie potwierdzonym bezpieczeństwie stosowania.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij