Znaleziono 0 artykułów
22.02.2019

Wystawa zdjęć z „Zimnej wojny”

22.02.2019
Joanna Kulig i Tomasz Kot (Fot. Łukasz Bąk)

Na Mysiej 3 tylko przez cztery dni będzie można zobaczyć wcześniej niepublikowane fotografie Łukasza Bąka, pozwalające wejść głębiej w świat bohaterów nominowanego do Oscara filmu Pawła Pawlikowskiego.

Joanna Kulig w „Zimnej wojnie” (Fot. Łukasz Bąk)

Już w niedzielę w nocy okaże się, czy „Zimna wojna” zdobędzie najważniejsze nagrody przemysłu filmowego. Film Pawła Pawlikowskiego z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem w rolach głównych, który zdobył już laury m.in. na europejskich Oscarach, powalczy o statuetkę Akademii w kategoriach najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszą reżyserię i najlepsze zdjęcia dla Łukasza Żala.

Tomasz Kot i Joanna Kulig na planie filmu (Fot. Łukasz Bąk)

W redakcji Vogue.pl będziemy śledzić wydarzenia w Los Angeles, na żywo zdając relację z czerwonego dywanu i samej gali. Zanim jednak zasiądziemy przed ekranem, wybieramy się na wernisaż wystawy fotografii z „Zimnej wojny”.

Zdjęcia Łukasza Bąka, które powstały na planie filmu Pawła Pawlikowskiego, będzie można obejrzeć tylko przez cztery dni!  

Jego kadry to impresja na temat świata, w którym żyją bohaterowie opowieści Pawlikowskiego. Dzięki kilkudziesięciu kadrom zanurzymy się w historię miłosną na nowo, przeżywając razem z Zulą i Wiktorem szaleństwo, rozłąkę i rozczarowanie.

Fotos z filmu (Fot. Łukasz Bąk)

Jednym z głównych tematów zdjęć Łukasza Bąka jest światło. Dzięki uzyskiwanym za jego pomocą kontrastom opowiedzieć można o sprzecznych uczuciach, targających bohaterami.

Wystawa obejmuje nie tylko fotosy do filmu, ale także zdjęcia zza kulis powstawania projektu. To jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby przed rozdaniem Oscarów, poznać „Zimną wojnę” na nowo.

Fotos z filmu (Fot. Łukasz Bąk)

Twórca zdjęć, Łukasz Bąk jest fotografem i fotosistą filmowym. Pracował na planach „Baby Bump” Kuby Czekaja, „Ułaskawienia” Jana Jakuba Kolskiego, „Ikara. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy.

Łukasz Bąk

Wystawa trwa od 24-27 lutego 2019 roku na III piętrze Mysiej 3. Wernisaż odbędzie się 24 lutego o 18:00 na kilka godzin przed rozdaniem Oscarów. Finisaż ze spotkaniem autorskim i dyskusją z gośćmi 27 lutego. Wstęp wolny.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij