Znaleziono 0 artykułów
01.12.2021

yestersen z selekcją vintage i antyków w stylu filmów Wesa Andersona

01.12.2021
Fot. Materiały prasowe

Wysmakowane wnętrza i symetryczne kadry, z których każdy mógłby być obrazem. Filmy Wesa Andersona od lat zachwycają niepowtarzalnym klimatem. A gdyby przenieść choć trochę tego świata do siebie? Właśnie taka myśl przyświecała marce yestersen, która z okazji premiery filmu „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” stworzyła selekcję przedmiotów inspirowaną stylistyką Andersona.

Surrealistyczny świat nawiązujący do lat minionych to cecha charakterystyczna filmów Wesa Andersona. W najnowszym „Kurierze Francuskim z Liberty, Kansas Evening Sun” reżyser zabiera widzów do fikcyjnego francuskiego miasteczka Ennui-sur-Blasé wzorowanego na Angoulême, gdzie nakręcono większość scen. Film to hołd oddany drukowanej prasie XX wieku, a historia oparta jest na fenomenie magazynu „The New Yorker”. Tytułowy „Kurier Francuski” to dodatek do gazety, w którym amerykańscy imigranci opisują życie kulturalne i intelektualne Francji.

Fot. Materiały prasowe

Wnętrza pokazane w „Kurierze Francuskim z Liberty, Kansas Evening Sun” nawiązują do stylistyki lat 50. minionego stulecia. Część mebli i rekwizytów pochodzi z rekwizytorni i pchlego targu w Le Mans. Podobne można kupić też w Polsce – w selekcji vintage i antyków na yestersen.

Fot. Materiały prasowe

W specjalnej selekcji inspirowanej stylistyką reżysera znajdują się m.in. francuskie antyki, spory wybór mebli pochodzących z połowy XX wieku i wyjątkowe dywany. Nie mogło też zabraknąć akcesoriów i sprzętów, które budują charakterystyczny nastrój filmów Andersona: lampek na biurko rodem z lat 50., jakie widać w „Kurierze Francuskim”, czy map i globusów z unikatowego zbioru vintage. Oliwkowozielona maszyna do pisania z lat 60. wygląda, jakby jeszcze chwilę wcześniej stała w redakcji w Ennui-sur-Blasé, podobnie zresztą jak brytyjski telefon z lat 30. czy czeski radiogramofon. Wybrane przez yestersen elementy utrzymane są w charakterystycznej dla reżysera kolorystyce, z dominującymi odcieniami sepii i pasteli – przede wszystkim różowego, zielonego i niebieskiego. 

Fot. Materiały prasowe

yestersen odpowiada także na eklektyzm Andersonowskich wnętrz, w których swobodnie łączy się style, np. art déco z antykami i dodatkami w stylu vintage. W selekcji na stronie znalazły się więc m.in. XIX-wieczna ludwikowska sofa w słonecznej żółci oraz szufladki i komody z lat 20. i 30. XX wieku. Do tego przykuwające wzrok dodatki, jak popielnice czy porcelanowe figurki, i świat Andersona możesz mieć u siebie.

Biurko, proj. J. Mortensen, Dyrlund, Dania, lata 70.

Lampa wisząca, lata 20.

Lampa biurkowa, lata 50. 

Krzesło, Thonet, lata 70.

Kolekcja miesięczników mody Chic Parisien, lata 20.

Kolekcja miesięczników mody Chic Parisien, lata 20.

Dywan Kazak 120x176, lata 40.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij