Znaleziono 0 artykułów
13.11.2021
Artykuł partnerski

Czas natury

13.11.2021
Fot. Fot. materiały prasowe

Nowa kolekcja zegarków Rado powstała we współpracy z organizacją Great Gardens of the World. Inspiracją dla stylowych czasomierzy były najpiękniejsze ogrody świata – od Kanady przez Francję aż po Japonię.

Ogrody od wieków stanowią nieskończone źródło inspiracji dla wybitnych twórców. Z historii pamiętamy Vincenta van Gogha, Pierre'a-Auguste’a Renoira i Claude’a Moneta. – Zawsze maluję w ogrodzie, bo tu czas płynie inaczej – mówił Monet, którego impresjonistyczne płótna powstawały najczęściej w otoczonej zielenią posiadłości w Giverny na północy Francji.

Fot. materiały prasowe

Fascynujący świat ogrodów i ich bogata, sięgająca czasów antycznych historia stały się również inspiracją dla nowej kolekcji zegarków Rado. Szwajcarska marka połączyła siły z organizacją Great Gardens of the World poświęconą najpiękniejszym ogrodom świata. W katalogu, współtworzonym przez cenionych architektów krajobrazu, znalazło się ponad 100 ogrodów na wszystkich kontynentach – od modernistycznych ogrodów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych przez przypałacowe parki w Wielkiej Brytanii i we Francji po tradycyjne w Chinach i Japonii. Współpraca z Great Gardens of the World to kontynuacja wspólnego projektu Rado i organizacji Grandi Giardini Italiani z 2017 r.

Efektem tej niezwykłej współpracy jest kolekcja Rado True x Great Gardens of the World, na którą składają się trzy modele inspirowane pięknem i siłą natury. Chapter 1 wyróżnia się przede wszystkim kolorem – turkusowa koperta i bransoleta idealnie komponują się z wykonanymi technikami filigranu i cloisonne kwiatami jaśminu oraz wskazówkami w odcieniu różowego złota. Chapter 2 to propozycja dla fanów bardziej stonowanej kolorystyki. Kwiatowy motyw kontrastuje z klasyczną czernią koperty. Minimaliści pokochają Chapter 3 – tarczę zdobią subtelnie wygrawerowane liście dębu i połyskujące brylanty.

Fot. materiały prasowe

Szwajcarska marka nie bez powodu nazywana jest Mistrzem Materiałów. Wszystkie zegarki z linii Rado True x Great Gardens of the World wykonano z ceramiki high-tech, która nie tylko pięknie prezentuje się na nadgarstku i jest przyjemna w dotyku, lecz także gwarantuje wysoką odporność na zarysowania, jest niezwykle lekka i w pełni hipoalergiczna. To kolejny etap zapoczątkowanej przez markę rewolucji, która zmienia oblicze tradycyjnego zegarmistrzostwa.

Nowa kolekcja jest już dostępna w salonach Jubitom i W.Kruk.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Design
  3. Czas natury
Proszę czekać..
Zamknij