Znaleziono 0 artykułów
19.06.2022

Love stories: Zendaya i Tom Holland

19.06.2022
(Fot. Getty Images)

To moja najlepsza przyjaciółka – mówił on. „Wspólne wakacje? Nie byłam na urlopie od pięciu lat”, żartowała na Twitterze ona. Choć Zendaya i Tom Holland długo ukrywali, że łączy ich uczucie, fani nie dali się zwieść. O tym, by filmowy Peter Parker związał się ze swoją Mary Jane, marzyli od premiery „Spider-Man: Homecoming” w 2017 roku.

Zendaya i Tom Holland przetestowali wszystkie gwiazdorskie sposoby na ukrywanie uczucia. Zapytani przez dziennikarzy, odmawiali komentarza. Plotki w mediach społecznościowych natychmiast dementowali. A przyłapani na gorącym uczynku, nabrali wody w usta. W końcu zabawa w chowanego im się znudziła. Partnerzy z planu „Spider-Mana” przyznali, że są parą. Fani nie kryją zachwytu – o związku gwiazd marzyli od premiery ich wspólnego filmu. Jak Amerykanka i Anglik zostali ulubionym duetem młodego pokolenia?

– Jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi. Jest wspaniała. Cieszę się, że ją poznałem. Zendaya zdobyła sławę jako dziecko, ja dopiero wkraczam do show-biznesu. Gdy czuję się niepewnie, dzwonię do niej z pytaniem, jak poradzić sobie z popularnością – mówił Tom Holland o partnerce z planu filmu „Spider-Man: Homecoming”, który Anglik i Amerykanka kręcili w 2016 roku. Superprodukcja Marvela zarobiła prawie 900 mln dolarów, czyniąc występującego wcześniej w „Avengersach” Toma supergwiazdą. Przed rolą Petera Parkera wystąpił w „Jeżeli nadejdzie jutro” u boku Saoirse Ronan i serialu „W komnatach Wolf Hall” na podstawie bestsellera Hilary Mantel. O założeniu kostiumu Człowieka-Pająka brytyjski aktor marzył od dzieciństwa. Ale Holland wykracza także poza uniwersum Marvela, angażując się w ambitne, niezależne, nie zawsze udane projekty, takie jak „Cherry: Niewinność utracona” o żołnierzu cierpiącym na stres pourazowy.

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)

Specjalistką od trudnych ról stała się Zendaya. Gwiazdce Disneya, która od podstawówki występowała na ekranie w „Taniec rządzi”, nikt nie przepowiadał kariery wielkiej aktorki dramatycznej. Wszystko zmieniła „Euforia” Sama Levinsona. Za rolę uzależnionej od narkotyków Rue w 2020 roku aktorka otrzymała nagrodę Emmy. Równolegle grała w kolejnych odsłonach „Spider-Mana”, dostała angaż w „Diunie”, z Levinsonem zrealizowała melodramat „Malcolm i Marie”. Gdyby tego było mało, z pomocą Lawa Roacha wyrosła na ikonę stylu generacji Z. Aktywnie wspiera także kobiety koloru w Stanach Zjednoczonych, swoim przykładem udowadniając, że wszystko jest możliwe.

Zendaya i Tom Holland: Zabawa w chowanego

Zanim „Daya”, jak mówią o niej przyjaciele, nie poznała Toma, u jej boku nie pojawiał się żaden inny chłopak. Skupienie na pracy popłaciło – przecież właśnie na planie spotkała Hollanda. Choć zaprzeczali plotkom, już podczas trasy promocyjnej widać było chemię między aktorami. Oczywiście można było uznać, że świetnie odgrywają role Petera i Mary Jane. Ale fani wiedzieli, że coś jest na rzeczy. Podejrzenia potwierdzały „anonimowe źródła”. Przyjaciele pary mieli wyjawić magazynowi „People” latem 2017 roku, że „Zendaya i Tom spędzają ze sobą tyle czasu, ile to możliwe”. Nie chcieli jednak ujawniać związku. Podobno połączyło ich poczucie humoru. Dowiedli, że potrafią się z siebie śmiać, gdy media społecznościowe obiegła informacja o ich wspólnych wakacjach. „Urlop? Jaki urlop? Tom, ja nie miałam wolnego od dawna”, napisała ona, oznaczając go w poście. „A czy trasa promocyjna się liczy?”, spuentował on. Zendaya i Tom Holland często zresztą rozmawiają ze sobą poprzez Instagram czy Twittera. „Pokłońcie się królowej”, napisał Holland przy zdjęciu Zendayi z MET Gali 2018. A potem przyszły rozczarowujące dla fanów lata.

W sierpniu 2019 roku Zendayę widziano w Grecji z Jacobem Elordim. Zimą partnerzy z planu „Euforii” całowali się na oczach paparazzich w Nowym Jorku. Już jesienią Elordi związał się z Kaią Gerber. W czasie pandemii Holland zamieszkał za to z Nadią Parkes, którą przedstawiał rodzinie i przyjaciołom jako „oficjalną dziewczynę”.

Okazało się, że stara miłość nie rdzewieje, a Zendaya i Tom są sobie pisani. Na początku lipca 2021 roku w internecie zawrzało. Fotoreporterom udało się uchwycić Toma składającego pocałunek na ustach Zendayi. W samochodzie, na czerwonych światłach, w Los Angeles. „Nareszcie!”, pisali fani. Choć sami zainteresowani nadal nie potwierdzali, że są razem, „przyjaciele pary” na łamach kolejnych magazynów plotkarskich opowiadali, że młodzi aktorzy „pomagają sobie nawzajem złapać równowagę”. Jeszcze tego samego lata Holland zabrał swoją dziewczynę na wesele przyjaciół, a 1 września, z okazji 25. urodzin Zendayi, opublikował selfie zza kulis „Spider-Mana”. „Moja MJ, wszystkiego najlepszego”, napisał, ale nikt mu nie uwierzył, że to tylko słowa zakochanego Petera do Mary Jane. Od tej pory Tom promował Zendayę i jej „Diunę” na swoim Instagramie. Trzema płomieniami skomentował jej kreację Balmain z festiwalu filmowego w Wenecji, a emotką z serduszkami zamiast oczu oznaczył post o filmie.

(Fot. Getty Images)

Wreszcie to ona zabrała głos. A w każdym razie znacząco się roześmiała. Gdy Timothéego Chalameta, z którym Daya gra w „Diunie”, zapytano w filmie BuzzFeeda, o to, w kim ona się kocha, on odparł: „Wiadomo, że w Tomie Hollandzie”. Zendaya tylko zachichotała. W listopadzie Tom znów niemal potwierdził ich związek. – Gdy jest się znanym, traci się kontrolę nad swoją prywatnością, a miłość przeżywa się na oczach całego świata – komentował cienie sławy. – Trzeba tyle z siebie dać, że to, co najważniejsze, chce się zachować dla siebie. Szanuję ją za bardzo, żeby o tym mówić. To też jej historia, nasza historia. Gdy będziemy gotowi, zaczniemy ją opowiadać – puentował.

To właśnie miłość

Dziś Zendaya i Tom pojawiają się razem na czerwonych dywanach. Oboje ubiera Roach – ją w kreacje młodych projektantów albo suknie vintage, jego jak współczesnego angielskiego dżentelmena. Za każdym razem, gdy ona pojawia się na gali, on patrzy na nią zakochanym wzrokiem. Ona jest oszczędna w słowach, ale czasem przemyci wyznanie na Instagramie. „Jestem z ciebie dumna, mój Spider-Manie”, napisała przy poście ze zdjęciami Toma jako małego chłopca w kostiumie i dziś na planie filmu. Spędzają też coraz więcej czasu ze swoimi rodzinami – na początku tego roku Zendaya odwiedziła Wielką Brytanię.

O swojej miłości nadal nie mają zamiaru nikomu opowiadać. Co tylko podsyca kolejne plotki. Na początku tego roku podejrzewano, że para kupiła swoją pierwszą wspólną posiadłość, nieopodal rodzinnego domu Toma. Ostatnio wiralowo rozeszła się informacja o rzekomej ciąży Zendayi. „Po co wymyślać takie głupoty. Dlatego już nie wchodzę na Twittera”, skomentowała chłodno.

Anna Konieczyńska
Komentarze (1)

Agata Kowalczyk03.08.2022, 23:06
W tym uniwersum Spider Mana MJ to nie jest Mary Jane tylko Michelle Jones-Watson
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Love stories: Zendaya i Tom Holland
Proszę czekać..
Zamknij