Znaleziono 0 artykułów
25.08.2020

Zwiastun filmu „Śniegu już nigdy nie będzie”

25.08.2020
(Fot. materiały prasowe)

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta będzie polskim kandydatem w tegorocznym wyścigu po Oscary. Do sieci trafiła właśnie minutowa zapowiedź produkcji, która trafi do kin w 2021 roku. W rolach głównych, m.in. Maja Ostaszewska, Agata Kulesza i znany z serialu „Stranger Things”, Alec Utgoff. 

cNa początku sierpnia komisja pod przewodnictwem Jana A.P. Kaczmarka wyłoniła tytuł, który będzie w tym roku reprezentował Polskę w oscarowym wyścigu. Spośród zgłoszonych produkcji, wśród których znalazły się „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy, „Sweat” Magnusa von Horna i „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Jana Holoubka, wybrano nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun produkcji.

 

Śniegu już nigdy nie będzie” opowiada historię Żeni, tajemniczego mężczyzny, którego niespodziewana wizyta w miasteczku zmieni ułożone życie mieszkańców. Przybysz zatrudnia się jako masażysta na zamożnym osiedlu. Od początku wzbudza zainteresowanie. Jedni podchodzą do niego z rezerwą, inni wydają się zafascynowani. Każdy jednak ulega jego magii. Żenia ma bowiem dar – jego ręce leczą, a wzrok potrafi zajrzeć w głąb duszy. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, mężczyzna poznaje ich historie i osobiste dramaty.

W rolę tajemniczego przybysza wcieli się Alec Utgoff, czyli Dr Alexi z ostatniego sezonu serialu „Stranger Things”. Na ekranie zobaczymy również polskie gwiazdy, m.in. Maję Ostaszewską, Agatę Kuleszę, Andrzeja Chyrę, Krzysztofa Czeczota i Katarzynę Figurę. Za scenariusz i reżyserię odpowiadają Małgorzata Szumowska i Michał Englert, który jest również autorem zdjęć do filmu.

(Fot. materiały prasowe)

Premiera filmu odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, który rozpocznie się na początku września. „Śniegu już nigdy nie będzie” znalazł się również w oficjalnej selekcji Telluride Film Festival, jednego z najważniejszych amerykańskich festiwali filmowych.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij