Znaleziono 0 artykułów
30.07.2021

Zwiastun filmu „House of Gucci”

30.07.2021
(Fot. materiały prasowe)

„– Czy umiesz dotrzymać tajemnicy? – W imię Ojca, Syna i House of Gucci.” Po emocjonującym wieczorze, kiedy opublikowano oficjalne plakaty z filmu ukazujące metamorfozę aktorów, twórcy udostępnili pierwszy zwiastun najbardziej wyczekiwanej premiery sezonu, „House of Gucci”.

Pieniądze, rodzina, lojalność, ambicja i morderstwo z dodatkiem sex, drugs and rock’n’roll – tak w skrócie można by opisać jedną z najbardziej skandalizujących historii lat 90. W tamtym czasie od ośnieżonych stoków Alp Penińskich po spalone w słońcu bruki Rzymu, niosła się legenda rodu Guccich.

O jego losach opowie najnowszy film Ridleya Scotta, „House of Gucci”, który skoncentruje się na postaci Patrizii Reggiani, powszechnie znanej jako „Czarna Wdowa”. Najbardziej elektryzująca kobieta w całych Włoszech pewnego słonecznego dnia 1997 roku, po dwóch latach poszukiwań, została aresztowana za zlecenie zabójstwa byłego męża i zarazem większościowego udziałowca słynnego domu mody, Maurizio Gucci. (pełen opis historii, możecie przeczytać tu)

(Fot. materiały prasowe)

Tę historię, w nasycających apetyt dawkach, dostarcza pierwszy oficjalny zwiastun produkcji, który opublikowano dziś w nocy. W charyzmatyczną Patrizię Reggiani w tapirze, brylantach i futrze wciela się Lady Gaga („Narodziny gwiazdy”, „American Horror Story”). Jej męża, Maurizia – Adam Driver („Historia małżeńska”, „Milczenie”). Gdyby ktoś nie rozpoznał, starszy pan w liliowym garniturze ze sztruksu to Jared Leto (Paolo Gucci, kuzyn Maurizia). Oprócz nich w filmie występują jeszcze: Jeremy Irons („Lolita”, „Skaza”) jako Rodolfo Gucci, ojciec Maurizia, Al Pacino („Człowiek z blizną”, „Ojciec chrzestny”) i Camille Cottin („Gdzie jest mój agent”?).

(Fot. materiały prasowe)

Robert Bentivegna („The Last Man in Brooklyn”) napisał scenariusz do filmu na podstawie książki Sary Gay Forden „The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed” z 2000 roku. Za zdjęcia odpowiada polski operator Dariusz Wolski, nominowany do Oscara za „Nowiny ze świata”.

Premiera w Stanach Zjednoczonych zapowiedziana jest na 24 listopada.

„Nie jestem specjalnie etyczną osobą, ale jestem sprawiedliwa” – słyszymy z ust Patrizii granej przez Lady Gagę. Zobaczcie zwiastun!

 

Pola Dąbrowska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Zwiastun filmu „House of Gucci”
Proszę czekać..
Zamknij