Znaleziono 0 artykułów
05.06.2023

Żywiec Zdrój Minerals+: Woda z minerałami i witaminami

05.06.2023
Fot. Materiały prasowe

Narzekasz na brak energii, bóle mięśni po treningu, nieustanne zmęczenie lub problemy z pamięcią? Być może brakuje ci witamin i minerałów. To, co może wspomóc przywrócenie równowagi w organizmie, to czasem tylko lub aż odpowiednie nawodnienie.

Nie zawsze pamiętamy o regularnym nawadnianiu się, a korzyści płynące z tego zdrowego przyzwyczajenia są nieocenione. Picie odpowiedniej ilości wody pomaga w regeneracji organizmu, koncentracji i problemach z pamięcią. Jest niezawodnym wsparciem dla aktywnych osób, które po treningu odczuwają bóle mięśni oraz pomaga w pozbyciu się migren, zmęczenia, rozdrażnienia, będącego efektem nadmiaru stresu. 

Im jesteśmy starsi, tym więcej czasu potrzebujemy na regenerację, choćby po zarwanej nocy lub nerwowym dniu w pracy. Wtedy także woda okazuje się niezawodna. Jednak nie każda woda zawiera odpowiednie ilości witamin i minerałów, które są naturalnymi sprzymierzeńcami organizmu w osiągnięciu równowagi. Na co warto zwrócić uwagę w składzie sklepowej wody? By woda mogła służyć jako uzupełnienie codziennej diety oraz cenne źródło nawodnienia organizmu, powinna zawierać odpowiedni poziom wartości zwłaszcza magnezu, cynku i witamin z grupy B. 

Wsparciem zbilansowanej diety, w której równie ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, może być naturalna woda źródlana Żywiec Zdrój Minerals+, której litr zapewnia aż 75 proc. dziennego zapotrzebowania na ważne dla naszego organizmu minerały jak magnez, cynk oraz witaminy z grupy B – B3, B5 i B6. 

Fot. Materiały prasowe

O ich dobroczynnych właściwościach przekonuje dietetyczka Justyna Marszałkowska-Jakubik, autorka bloga zdrowonajedzeni.pl: – Witaminy z grupy B mają ogromne znaczenie dla pracy całego układu nerwowego. Biorą udział np. w metabolizmie energetycznym, syntezie DNA, transporcie tlenu, wpływają również na pracę neuronów. Są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu i mięśni. Magnez wspiera ich odpowiednią pracę w trakcie i po treningu. Warto także pamiętać, że zbyt niskie spożycie magnezu ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Może przyczyniać się do występowania bólów głowy, migren, a nawet zaników pamięci – wylicza. 

Woda źródlana Żywiec Zdrój Minerals+ to świetny napój dla osób uprawiających sport, dzięki zawartości witaminy B6, która, jak tłumaczy dietetyczka, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu, co może przyspieszyć regenerację i zniwelować opóźnioną bolesność mięśni, nazywaną zakwasami. Co równie ważne, woda Żywiec Zdrój Minerals+ w składzie nie ukrywa kalorii, cukru, słodzików ani konserwantów. Może być więc codziennym napojem dla diabetyków, alergików oraz osób dbających o linię.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij