Znaleziono 0 artykułów

Kultura

Proszę czekać..
Nie żyje Rosław Szaybo. Wybitny plakacista i grafik miał 85 lat Nie żyje Rosław Szaybo. Wybitny plakacista i grafik miał 85 lat Rosław Szaybo, wybitny polski grafik i plakacista, odszedł w wieku 85 lat.
Zaprojektowany, by zachwycać Zaprojektowany, by zachwycać Audi e-tron, pierwszy w pełni elektryczny samochód spod znaku czterech pierścieni, olśniewa innowacjami w technologii. Równie przełomowy jest jego design łączący klasyczną linię z luksusowym wnętrzem.
Wielki H. Wielki H. Około 1957 roku bóg zamieszkał na Manhattanie i przyjął imię Halston. Dzięki niemu Ameryka odkryła, że w modzie ma coś ciekawego do powiedzenia.
Instytut Grotowskiego: nowe otwarcie Instytut Grotowskiego: nowe otwarcie Dyskusja z wizerunkiem patrona, premiery młodszych twórców i nowatorskie projekty badawcze korzystnie wpływają na wizerunek legendarnej instytucji. Ostatnio ważnym wydarzeniem w jednej z najważniejszych przestrzeni teatralnych świata była także inscenizacja „Więźnia” Petera Brooka.
„Niedobrani”: Miłość i polityka „Niedobrani”: Miłość i polityka Nie było w naszej ekipie osoby, która nie chciałaby zobaczyć na stanowisku prezydenta kobiety, ale nasz film to nie agitka. To, że Charlotte mierzy się z mizoginią, mówi wystarczająco dużo o świecie, w którym żyjemy – opowiada nam reżyser Jonathan Levine o swoim filmie „Niedobrani”.
Zobacz zwiastun filmu „Downton Abbey” Zobacz zwiastun filmu „Downton Abbey” Kontynuację losów rodziny Crawley'ów, znanych z kultowego już serialu, zobaczymy na dużym ekranie 13 września 2019 roku.
Trudne życie muzealnika Trudne życie muzealnika Działalność anglosaskich muzeów jest uzależniona od darowizn przekazywanych przez wielki biznes, polska – od decyzji politycznych. Jak wobec nacisków ze strony prywatnego i publicznego sektora zachować niezależność instytucji kultury?
58. Biennale Sztuki w Wenecji: Zwrot w stronę rzeczy 58. Biennale Sztuki w Wenecji: Zwrot w stronę rzeczy Do 24 listopada 2019 roku można oglądać wystawy jednego z najważniejszych wydarzeń świata sztuki, tym razem zorganizowanego pod hasłem „Obyś żył w ciekawych czasach”. Złotymi Lwami nagrodzono pawilon Litwy oraz amerykańskiego artystę Arthura Jafę. My zwracamy uwagę także na nowe kierunki, w które zmierzali artyści biennale.
Joan as Police Woman: Prawdziwa perła Joan as Police Woman: Prawdziwa perła Kto jeszcze nie zna Joan Wasser, niech posłucha jej pierwszego retrospektywnego albumu „Joanthology”. Obcowanie z artystką w dobie miałkiej magmy muzycznego mainstreamu jest oczyszczające.
Leonardo da Vinci: Istota geniuszu Leonardo da Vinci: Istota geniuszu „Jego geniusz był na wskroś ludzki, nabyty dzięki woli i ambicji. Opierał się na cechach i umiejętnościach, które każdy z nas może w sobie rozwijać – ciekawości świata oraz uważnej obserwacji” – pisze Walter Isaacson. Autor bestsellerowych biografii Steve’a Jobsa i Alberta Einsteina wziął na warsztat prawdziwego człowieka renesansu.
  1. Kultura
Proszę czekać..