Znaleziono 0 artykułów
22.12.2020

Kolekcja The North Face x Gucci: Wakacje w stylu lat 70.

Aleksandra Lewandowska

Po trzech miesiącach od ujawnienia pierwszych informacji, The North Face i Gucci prezentują światu efekty współpracy.  Kolekcję pokazano w półtoraminutowym filmiku Daniela Shea, pomysłu Alessandro Michele. Już wkrótce będzie dostępna.

The North Face x Gucci to nic innego, jak odzwierciedlenie historii obu marek. Łącząc je w całość, dyrektor kreatywny Gucci stworzył kolekcję opierającą się na oryginalnych projektach The North Face z lat 70.: puchowych płaszczach, pikowanych kurtkach i kombinezonach narciarskich, do których dołączył to, za co kochany i szanowany jest włoski dom mody – kolorowe i wzorzyste elementy garderoby, takie jak koszule, spódnice i sukienki.

To jednak nie wszystko. Damsko-męska kolekcja Alessandro Michele obejmuje także nakrycia głowy, buty (dostępne w trzech kolorach – brązowym, czarnym i kremowym), pakowne plecaki oraz namioty i śpiwory. Niektóre projekty mają specjalne nadruki, inne – logo The North Face x Gucci. Co ważne, kolekcja została zaprojektowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tak, by jak najbardziej ograniczyć jej wpływ na środowisko naturalne. Do produkcji odzieży użyto tkanin pozostałych z poprzednich kolekcji Gucci, natomiast do plecaków i śpiworów – Econylu pochodzącego z materiałów regenerowanych: plastiku, dywanów i sieci rybnych.

Aby wypromować nową współpracę, kolekcję obu marek pokazano w specjalnej kampanii – zdjęciach i filmiku produkcji Daniela Shea. Przedstawiają one grupę turystów biwakujących nad jeziorem, ubranych oczywiście w projekty The North Face x Gucci. Całość utrzymano w klimacie nawiązującym do lat 70.

Kolekcja The North Face x Gucci prawdopodobnie zadebiutuje już 29 grudnia w pop-upie Gucci w Pekinie, a następnie w innych miejscach w Chinach. W pozostałych częściach świata, w tym w Europie – dostępna będzie w styczniu 2021 roku. 

Dyrektor kreatywny: Alessandro Michele

Art Director: Christopher Simmonds

Reżyseria i zdjęcia: Daniel Shea

Makijaż: Thomas De Kluyver

Włosy: Alex Brownsell

1/15Zobacz pierwszą kolekcję The North Face x Gucci

Proszę czekać..
Zamknij