Znaleziono 0 artykułów
13.03.2021

Najbardziej stylowe zdjęcia Donatelli Versace z lat 90.

Annachiara Biondi

Od bogatej imprezowiczki po głowę rodzinnej firmy – przypominamy niezapomniane zdjęcia projektantki z lat 90.

Filigranowa sylwetka, platynowe włosy i obcisłe sukienki – Donatella Versace od początku była najlepszą ambasadorką marki założonej przez brata, Gianniego. Lata 90. pozostają dekadą, która najlepiej definiuje Donatellę – złote jedwabie, mieniące się srebro i bandażowe sukienki. Jako asystentka, powierniczka i muza brata przyczyniła się do rozwoju domu mody Versace. Z czasem zaczęła projektować kolekcje tańszej linii Versus, a po zabójstwie Gianniego przejęła stery w całym imperium.

Aktor Rupert Everett określił młodą Versace mianem „blond kamikadze w czarnej skórze i szpilkach”, co idealnie podsumowuje wybuchową mieszankę uroku, charyzmy i hedonizmu. Projektantka nie stroniła w latach 90. od imprez, na których bawiła się z supermodelkami, członkami rodziny królewskiej, Eltonem Johnem, Madonną i Karlem Lagerfeldem.

Po śmierci brata w lipcu 1997 roku Donatella stanęła na czele wartej 807 milionów dolarów dynastii. W żałobie, trzy miesiące po śmierci Gianniego, zaprezentowała autorską kolekcję. W pierwszym rzędzie zasiedli Miuccia Prada, Carla Fendi i Giorgio Armani. Dwa miesiące później Versace ponownie zaczęła bywać na salonach – uczestniczyła w otwarciu wystawy poświęconej Gianniemu w Metropolitan Museum of Art Costume Institute, na której pojawiły się również Madonna i Cher. W tym roku świętować będzie 66. urodziny i poprowadzi MET Galę.

2/15Donatella Versace: Najlepsze stylizacje projektantki z lat 90.

Gianni i Donatella

  1. Moda
  2. Historia
  3. Najbardziej stylowe zdjęcia Donatelli Versace z lat 90.
Proszę czekać..
Zamknij